Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2016

ABONE OL

Mihmandar Ailelere Anlatıldı

Bilgili ve erdemli gençlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Mihmandar" projesi ailelere anlatıldı.

Bilgili ve erdemli gençlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıylahayata geçirilen “Mihmandar” projesi ailelere anlatıldı.

Esenler Belediyesi’nin “Gençliğe Açılan Kapı” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar projesi ailelere anlatıldı. Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, Esenler Belediyesi Gençlik Merkezi’nde eğitim alan öğrencilerin anne-babalarına Mihmandar projesi hakkında bilgi verdi.

Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıftaki öğrencilerin velilerinin bilgilendirildiği toplantıda Bolat, “Buraya günde ortalama 200 gencimiz geliyor. Onların sorumluluğunu biz üstleniyoruz. Çocuklarımız bize hem ailelerinin hem de Allah-u Teala’nın emanetleri. Onlara sahip çıkmak, şuurlu, bilgili ve erdemli gençlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıylaMihmandar projemizi hayata geçirdik. İlçenin dört bir tarafında açacağımız mihmandarhanelerde gençlerimizi sokaktan kurtararak, milli ve manevi duygularına bağlı birey olmasına teşvik ediyoruz. Anadolu insanın kültürünü ve maneviyatını gençlerimize kazandırmalıyız. Gençlerimizi kırmadan, onları Batı’nın empoze ettiği kültür yozlaşmasından kurtarmaya uğraşıyoruz” diye konuştu.

Mihmandar projesi kapsamında çocukların gelişimine katkı sunmak amacıyla aylık olarak yapılacak sosyal ve kültürel faaliyetleri de anlatan Bolat, toplantının sonunda velilerin sorularını cevapladı, talep ve önerilerini aldı.

Diğer Haberler