Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2014

ABONE OL

Mezuniyette Soma Unutulmadı

Çiftehavuzlar ve Fatih ESGEV öğrencilerinin yılsonu gösterilerinde Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçi unutulmadı.

Çiftehavuzlar ve Fatih ESGEV öğrencilerinin yılsonu gösterilerinde Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisi unutulmadı.

Çiftehavuzlar ve Fatih ESGEV (Esenler Gençlik ve Bilgi Evi) ile EBSAD (Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği) ortaklaşa yılsonu programı düzenledi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, EBSAD Derneği yöneticileri ve öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

HER MAHALLEYE BİLGİ EVİ

Programda konuşan Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, “Esenler, genç nüfusu çok yüksek olan bir ilçe. Yeni açılacak 2 bilgi eviyle birlikte Esenler’de 11 bilgi evinin olacağını belirten Cerrahoğlu, “Belki yeni dönemde her mahallemizde bir bilgi evi olacak inşallah” dedi. “Gençlerimiz bize bir fırsattır” diyen Cerrahoğlu, “Biz onlara doğru şeyleri, iyi şeyleri veremezsek Esenler için, İstanbul için, Türkiye için tehdit olur” şeklinde konuştu. Cerrahoğlu, programda çocuklara mezuniyet belgelerini vererek, onları bir bir tebrik etti. Oldukça neşeli ve heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler de, sevinçlerini aileleriyle ve arkadaşlarıyla paylaştılar.

SOMA’YI UNUTMADILAR

Programda öğrenciler, Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisini de unutmadılar. Gösterilerinde üzerinde “Soma” yazılı tişörtle sahneye çıkan öğrenciler, seslendirdikleri şiirle davetlilere duygusal anlar yaşattılar.

Yer yer duygusal şiirler seslendiren, yer yer renkli görüntüler sergileyen öğrenciler davetlilerden tam not aldılar. ESGEV öğrencileri, folklor gösterileri, şiir ve türkülerle mezuniyet gecelerini renklendirdiler.

Diğer Haberler