Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2014

ABONE OL

Mezuniyette Gurur Ve Gözyaşı

ESGEV’lerin mezuniyet töreninde Suriyeli bir annenin evladını kaybetmenin acısını yaşadığı anları sahneleyen öğrenciler, davetlilere duygusal anlar yaşattı.

ESGEV’lerin mezuniyet töreninde Suriyeli bir annenin evladını kaybetmenin acısını yaşadığı anları sahneleyen öğrenciler, davetlilere duygusal anlar yaşattı.

Öğrencilerin sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nde (ESGEV) mezuniyet coşkusu yaşandı. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan yıl sonu gösterisiyle davetlilere eğlenceli dakikalar yaşatan öğrenciler, sevinçlerini aileleriyle paylaştılar. Nenehatun Mahallesi’nde bulunan Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

GURUR VE GÖZYAŞI

Çocukların eğlenceli gösterileriyle renklenen gecede, duygusal anlar da yaşandı. Dünya çocuklarının danslarını sergileyen öğrenciler, bir bir sahneye çıktıklar. Suriyeli bir annenin evladını kaybetmenin acısını yaşadığı anların sahnelendiği dakikalarda davetliler gözyaşlarını tutamadı. Öğrencilerden kurulu Mehteran Takımı’nın 1453 ruhunu yansıttığı gecede gurur ve gözyaşı bir aradaydı.

HAYATİ ÖNEME SAHİP

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, salonu hınca hınç dolduran vatandaşlara teşekkür etti. Salonun Esenler Belediyesi’nin öz bütçesiyle 27 trilyona yapıldığını söyleyen Göksu,”Bu salon Esenler için hayati öneme sahip, uluslar arası gösterilerin yapılabildiği bir salon” dedi. Esenler’de kültürel faaliyetler için 500 olan koltuk sayısını 3 bin 500’e çıkardıklarını belirterek, “Esenler kültür altyapısını tamamladı Allah’ın izniyle” dedi.

HAMZA GİBİ ÖMER GİBİ

Gençlik ve çocuk meselesine özel baktıklarını söyleyen Göksu, “Bizim çocuklarımız Hz. Hamza gibi yürekli, Hz. Ömer gibi adil yetişmeli. Hayat kapısını aralamamız, ahlâk, inanç, değer, erdem ve kutsalın ne olduğunu onlara buralarda öğreteceğiz” dedi. 20 bine yakın çocuğun ESGEV’lerde eğitim gördüğünü belirten Göksu, “ESEV’i de buraya taşıyarak komple gençlik merkezi haline getireceğiz. Bilgi evi formatında değil gençlerin deşarj olacağı bir mekân olarak dizayn ediyoruz” diye konuştu.

Programın sonunda ESGEV Kültür Sanat Atölyesi hocaları, Göksu’ya el emeği bir tablo hediye ettiler.

Diğer Haberler