Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2016

ABONE OL

Mevlid Kandili Dolu Dolu Kutlandı

Mevlid Kandili, tüm yurtta olduğu gibi, Esenler'de de dualarla kutlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlarda, Peygamber Efendimiz ve şehitler için dualar edildi.

Mevlid Kandili, tüm yurtta olduğu gibi, Esenler’de de dualarla kutlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlarda, Peygamber Efendimiz ve şehitler için dualar edildi.

Esenler Belediyesi ve Vatan ilmi Araştırmalar Derneği’nin, Mevlid Kandili münasebetiyle Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği “Muhammed’in Nuru, Karanlıktan Aydınlığa Ulaştırır” adlı programı yoğun ilgi gördü. Maşuk Çetin’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve Salih Yener’in Peygamber Efendimiz ve şehitler için okuduğu Mevlid- Şerif ile devam eden program, Kaçkar Tv’den canlı yayınlandı.

VATANIMIZI BÖLEMEYECEKLER

Açılış konuşmasını yapan Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı İlahiyatçı Eğitimci Coşkun Şahin, sözlerine Beşiktaş Dolmabahçe’de yapılan terör saldırısını kınayarak başladı. Türkiye’yi bölmeye çalışanların asla başarılı olamayacaklarını söyleyen Şahin, “Ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebilmesinin yegane şartı; Peygamber Efendimize hakkıyla tabi olmaktır. O’nun güzide inancının topluma, gençlere daha fazla öğretilmesi gerekiyor. Toplumumuz,’Müslüman, Müslümanın kardeşidir’ şiarı altında kenetlenmelidir” dedi.

ALLAH, MEKÂNDAN MÜNEZZEHTİR

Şahin’in ardından konuklara hitap eden İlahiyatçı-Yazar Hıdır Kartal da, polisimize ve vatandaşlarımıza yönelik terör saldırısını sert sözlerle kınadı. Peygamber Efendimizin mübarek mevlidini kutlamanın çok hayırlı bir amel olduğunu belirten Kartal, “Peygamber Efendimize, daha önceki peygamberlere verilmeyen mucizeler verildi. En büyük mucizesi ise Kur’an-ı Kerim’dir. Peygamberimizin Miraç mucizesi ise maalesef bazı kişiler tarafından yanlış anlatılıyor. Necm suresinin 8’inci ve 9’uncu ayetlerinde geçen ‘İki yay mesafesi kadar yakın oldular’ ifadesinde Peygamberimize yaklaşanın Cebrail aleyhisselam olduğunu bizzat Efendimiz Aişe annemize beyan etmiştir. Allah göklerde değildir, O zamandan mekândan münezzehtir. Bütün Müslümanların inancı budur” diye konuştu.

ÇEKİLİŞLE UMRE HEDİYESİ

Programda, Peygamber Efendimizi öven Nat-ı Şerifler okundu ve Vatan Derneği’nde eğitim gören Suriyeli ve Türk öğrenciler kısa bir sunum yaptı. Yapılan duanın ardından gerçekleştirilen çekilişte, Beşire Oğuz Umre’ye gitme şansı elde etti. Program sonunda konuklara mevlid şekeri ikram edildi.

ŞEHİTLERE VE GAZİLERE DUA EDİLDİ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat da, Esenler Merkez Camii’nde Yatsı namazının ardından cemaatle sohbet etti. Mevlid Kandili’nin önemine değinen Bolat, sohbetten sonra tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua etti. Mevlid Kandili kutlamaları kapsamında Dörtyol Meydanı’nda vatandaşlara mevlid şekeri ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Diğer Haberler