Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Şubat 2018

ABONE OL

Mevlana Diyarı Konya’yı Geziyorlar

Esenler Belediyesi'nin "Vuslat Yolculuğu" programıyla Esenlerliler, Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ederek şehri yakından tanıyorlar.

Esenler Belediyesi’nin “Vuslat Yolculuğu” programıyla Esenlerliler, Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ederek şehri yakından tanıyorlar.

Esenler Belediyesi’nin Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu’na özel olarak hazırladığı “Vuslat Yolculuğu” programıyla, Esenlerliler Mevlana diyarını ziyarete gidiyor. Esenler’de ikamet eden vatandaşların katıldığı gezi, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün düzenleniyor. Günübirlik gerçekleşen gezilerde kişiye özel otobüs bileti düzenlenirken, geziye katılanlara yiyecek ikramı da belediye tarafından sağlanıyor.

TARİHİ VE KÜLTÜREL ZİYARETLER YAPIYORLAR

Ücretsiz olarak gerçekleşen gezide, Mevlana Camii, Mevlana Türbesi, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, Alaaddin Camii, Meram Bağları, Tavus Baba Türbesi, Tarihi Sille Köyü ve Akyokuş Seyir Tepesi ziyaret ediliyor. Uzman rehberler eşliğinde Konya’yı karış karış gezen ziyaretçiler, gezi süresince Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ederek şehri yakından tanıma şansı yakalıyor. Mayıs ayına kadar devam edecek olan geziye, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’ne gelerek kayıt yaptırılabiliyor.

Diğer Haberler