Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Temmuz 2017

ABONE OL

Metris’te 15 Temmuz Ruhu

Esenler Belediyesi'nin Metris 2 No'lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile ortaklaşa düzenlediği programda, 15 Temmuz yaşanan büyük ihanet hükümlü ve tutuklulara anlatıldı.

Esenler Belediyesi’nin Metris 2 No’lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile ortaklaşa düzenlediği programda, 15 Temmuz yaşanan büyük ihanet hükümlü ve tutuklulara anlatıldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü kapsamında “Yeniden Direniş Yeniden Diriliş İçin Meydanlardayız” sloganıyla bir dizi etkinlik düzenleyen Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Metris Cezaevi’nde mahkûmlara yönelik bir program gerçekleştirdi.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında Metris 2 No’lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile ortaklaşa düzenlenen programa, tutuklu ve hükümlülerin yanı sıra kurum yetkilileri de katıldı.

Metris Cezaevi’ndeki mahkûmlara yönelik programda, 15 Temmuz gecesinde yaşananlarla ilgili hükümlü ve tutuklulara bilgi verildikten sonra Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin püskürtülmesini anlatan film gösterimi de yapıldı.

Ölümü göze alarak darbecilerin ele geçirmek istedikleri yerlerde yaptıkları savunma ile tarihi bir destan yazan vatan evlatlarının direnişi anlatıldı. Program, canları pahasına vatana ve bayrağına sahip çıkan 250 şehit için okunan dualarla son buldu.

Diğer Haberler