Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Ekim 2011

ABONE OL

Menderes Parkı tam gaz!

Esenler, yeni bir semt parkına daha kavuşuyor. Menderes Mahallesi’nde inşa edilen semt parkı, yeni yılda hizmete girecek. Park tamamlandığında Esenler, içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolları, piknik alanları, manzara seyir terasları, ahşap köprüleri ve şelale esaslı göletin bulunduğu yepyeni bir parka kavuşacak.

Esenler, yeni bir semt parkına daha kavuşuyor. Menderes Mahallesi’nde inşa edilen semt parkı, yeni yılda hizmete girecek. Park tamamlandığında Esenler, içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolları, piknik alanları, manzara seyir terasları, ahşap köprüleri ve şelale esaslı göletin bulunduğu yepyeni bir parka kavuşacak.

Esenler Menderes Mahallesi’nde çalışmaları devam eden Menderes Semt Parkı,  yeni yılda hizmete giriyor. Park, Menderes Mahallesi’ne nefes aldıracak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliği ile toplam 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak olan semt parkı, ilçe sınırlarında yaşayan yetişkinlerin, gençlerin ve çocukların rekreaktif faaliyetlerine hizmet edecek.  Yerinin tamamı istimlâk edilerek oluşturulan park hizmete açıldığında bölgenin yeşil alan, oyun alanı ve park ihtiyacı önemli ölçüde giderilmiş olacak.  Yeni yılın ilk aylarında Esenlerlilerin hizmetine sunulacak olan Menderes Parkı, bölgeye bambaşka bir görünüm kazandıracak. Parkın altı otopark, üstü ise çocuklar için oyun alanının da içinde olacağı yapısal bir alan olacak. Parkın hizmete girmesiyle beraber yeni bir oyun alanına kavuşacak olan çocuklar, artık sokaklarda oyun oynamak zorunda kalmayacak. Park içerisine yapılacak olan toplam 210 metrekarelik çocuk oyun alanında, çocuklar için oyun grupları, salıncaklar, tahterevalli ve kum havuzları da oluşturulacak.

Yaklaşık 7 bin metrekarelik bir alanın yeşil alana ayrılacağı parkta, vatandaşların dinlemesi ve gezmesi için 2 büyük meydan, güneşten korunmak için oluşturulacak olan 3 adet ahşap pergola ile bank alanları yapılacak. Son modern yeni teknoloji sulama sisteminin de kurulacağı parkta, piknik yapmak isteyenler için rahat ve geniş piknik alanları ve çeşmeler olacak. Halkın eğlence ve dinlenme gereksinimlerini karşılamaya dönük her şeyin düşünüldüğü parkta; sosyal donatı alanlarının yanı sıra spor yapmak isteyenler için çeşitli spor aktivite alanları da oluşturulacak.  Parkta; 1 adet basketbol sahası, 2 takım aletli jimnastik aletleri ve insanların rahatça yürüyüş ve koşu yapmaları için ideal yürüyüş ve parkurları ile bisiklet yolları vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

Diğer Haberler