Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Ağustos 2012

ABONE OL

Menderes Mahallesi Eğitim Ve Kültür Vadisine Dönüşüyor

Esenler Belediyesi tarafından komşuluk hukukunu geliştirmek, yeni dostlukların oluşmasına vesile olmak amacıyla her akşam başka bir mahallede kurulan “Konu Komşu İftardayız” programı sofraları Ramazanın tüm bereketiyle devam ediyor.

Esenler Belediyesi tarafından komşuluk hukukunu geliştirmek, yeni dostlukların oluşmasına vesile olmak amacıyla her akşam başka bir mahallede kurulan “Konu Komşu İftardayız” programı sofraları Ramazanın tüm bereketiyle devam ediyor.

Esenler Belediyesi’nce düzenlenen ve her akşam başka bir mahallede gerçekleştirilen “Konu Komşu İftardayız” programının sonuncusu Menderes Mahallesi’nde bulunan Menderes İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına; Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Güvenç, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda çocuk ile vatandaş katıldı.

Programda konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler’de düzenlenen Ramazan etkinlikleri sayesinde ilçede dostluk ve komşuluk ilişkilerinin daha da geliştiğini vurguladı. Özkan “Ramazanda dünyanın değişik yerlerinde zor durumda olan Müslüman kardeşlerimizi de dua ve yardımlarımızla hatırlamamız gerekiyor” dedi.

SAYILI GÜNLER ÇABUK GEÇİYOR

Özkan’ın ardından konuşan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Güvenç ise konuşmasına “Ramazanın bitimine az bir süre kaldı. Sayılı günler çabuk geçiyor” diyerek başladı. Ramazanın Esenler’de düzenlenen etkinlikler sayesinde dolu doldu geçtiğini vurgulayan Güvenç, bu programlarda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

MENDERES EN BÜYÜK YATIRIMLARI ALAN MAHALLELERDEN BİR TANESİ

Güvenç’in ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise konuşmasına, Esenler halkının Ramazanı en iyi şekilde yaşayabilmeleri için belediyenin yaklaşık 1050 personeliyle birlikte seferber olarak gecesini gündüzüne katarak çalıştığını anlatarak başladı. Göksu daha sonra, Menderes Mahallesi’nin Esenler’in en merkezi mahallelerinden birisi olduğunu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Esenler Belediyesi’nin ve merkezi hükümetin en büyük yatırımlarını da alan bir mahalle olduğunu açıklayarak konuşmasına devam etti. İftar yapılan okulun hemen arkasında 15 bin metrelik bir park yaptıklarını söyleyen Göksu, yılsonunda parkın açılışını yapacaklarını söyledi. Şu anda meydanda bulunan Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu’nunda bu mahalleye yapılacağını açıklayan Göksu, Üçyüzlü Karakolu’nu da yine bu mahalleye taşıyacaklarını söyledi.

MENDERES MAHALLESİ ESENLER’İN EN İYİ OKULUNA KAVUŞUYOR

Konuşması sık sık alkış ve ‘Allah razı olsun’ dualarıyla kesilen Başkan Göksu konuşmasına şöyle devam etti; “ Şu anda bahçesinde iftar yaptığımız Menderes İlköğretim Okulu yıkılıyor. Yandaki 3500 metrelik arsada birleştirilerek buraya yaklaşık 10 bin metrelik Türkiye’de ilk defa denenecek özle bir projeyle okul yapılacak. Okulun içinde spor salonları, konferans salonları olacak. Yani Menderes Mahallesi Esenler’in en lüks ve iyi okullarından birine kavuşmuş olacak. Menderes Mahallesi, tam bir eğitim ve kültür vadisine dönüşüyor.

RAMAZAN BU YIL ESENLER’DE DAHA RENKLİ

Başkan Göksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler’de düzenlenen Ramazan etkinliklerinden dolayı Esenler Belediye Başkanı Göksu ve ekibine teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “ İnsanlar bu mahalle iftarlarına sadece oruç açmak için gelmiyor. Sohbet etmek, hep birlikte vakit geçirmek ve Ramazanın manevi iklimini hep birlikte yaşayabilmek için geliyor.  Gerek iftar programları gerekse Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklerle ilçe insanımız eskiden monoton olarak geçen Ramazan ayını daha renkli ve verimli bir şekilde yaşama imkânı buluyor.

Programda son konuşmayı yapan Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır ise, Esenler’de düzenlenen Ramazan etkinlikleri sayesinde Ramazanı dolu dolu yaşama imkânı bulduklarını söyleyerek,  Esenler’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu açıkladı.

Çocuk animasyonları ve ardından Emre Ermiş’in seslendirdiği ilahilerle devam eden iftar programı, Ömer Döngeloğlu’nun Sahurdan Sehere programı çerçevesinde; Peygamber Efendimizin ve sahabelerin hayatlarından anlattığı kesitlerle son buldu.

Diğer Haberler