Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Nisan 2012

ABONE OL

Memur Olma Heyecanı Sardı

Belediyemizin açtığı kursta Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) hazırlanan adayları memur olma heyecanı sardı. Adaylar, iyi bir eğitim aldıklarını ve kazanacaklarına inandıklarını söylediler.

Belediyemizin açtığı kursta Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) hazırlanan adayları memur olma heyecanı sardı. Adaylar, iyi bir eğitim aldıklarını ve kazanacaklarına inandıklarını söylediler.

Esenler Belediyesi engellileri sınav maratonunda yalnız bırakmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 29 Nisan 2012 tarihindeki Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) girecek engelli adaylara ücretsiz kurs verildi. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon Merkezi öncülüğünde Belediye Hizmet Binası’nda 1 Mart 2012 tarihinde başlayan, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün düzenlenen kursta; Türkçe, Matematik gibi genel yetenek derslerinin yanı sıra Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Temel Yurttaşlık Bilgisi,  Türk Kültür ve Medeniyetleri, Türkiye Coğrafyası, Türkiye ve Dünya ile ilgili genel kültür alanında ÖMS Sınavı’nda engellilerin karşılarına çıkacak branşlarda eğitimler verildi. Kursta, işaret dili eğitmeniyle işitme engellilere de kurslar verildi. Toplam 112 memur adayının katıldığı kurslar, 25 Nisan 2012 tarihinde sona erdi.

EMEĞİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

Esenler Belediyesi’nin kursuna katılan engelli memur adayları, kursların çok verimli geçtiğini bir çok yeni şey öğrendiklerini, bildiklerini de tekrarladıklarını söyleyerek, “Kurs öncesine göre kendimizi şimdi daha şanslı hissediyor ve böyle eğitim almayanlardan bir adım önde olduğumuza inanıyoruz. Bu kursu düzenleyen Esenler Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. İnşallah imtihanı da kazanarak memur olacağız ve belediyemizin emeğini boşa çıkarmayacağız” dediler.  

GÖKSU’DAN BAŞARI DİLEĞİ

Kurs boyunca zaman zaman kendilerini ziyaret ederek ÖMSS’ye hazırlanan memur adaylarına moral veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Ülkemizde özürlüler için böyle bir imtihan ilk defa yapılıyor. Belediye olarak, kendileri için çok önemli olan bu imtihanda özürlü kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Belediye olarak biz üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra kursa katılan adaylarımızda. Ümit ediyorum, kursiyerlerimizden bir çoğu bu imtihanı kazanarak iş ve aşa ulaşacak. Bu imtihana girecek tüm kardeşlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Diğer Haberler