Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Nisan 2016

ABONE OL

Mehmet Şevket Eygi’ye Vefa Ziyareti

Esenlerli gençler, Yazar Mehmet Şevket Eygi'ye bir vefa ziyareti gerçekleştirerek usta isimden çeşitli tavsiyeler alıp tecrübelerinden faydalandılar.

Esenlerli gençler, Yazar Mehmet Şevket Eygi’ye bir vefa ziyareti gerçekleştirerek usta isimden çeşitli tavsiyeler alıp tecrübelerinden faydalandılar.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün her ay düzenlediği ‘Vefa Buluşmaları’ kapsamında Esenlerli gençler, Yazar Mehmet Şevket Eygi’yi ziyaret etti. Esenler Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencileri, Yazar Mehmet Şevket Eygi ile Sultanahmet’teki İstanbul Sanatçılar Çarşısı’nda bir araya geldiler. Ziyarette Eygi, gençlere nasıl bir kültür insanı olmaları gerektiğine dair tavsiyelerde bulundu.

HAYATIN GAYESİ ADAM OLMAKTIR

Samimi bir ortamda geçen ziyarette Yazar Mehmet Şevket Eygi, gençlere kültürlü bireyler olmaları için çeşitli tavsiyelerde bulundu. Öncelikli olarak iyi bir eğitim almaları gerektiğini söyleyen Eygi, “Bunun yanı sıra medeni insanların el yazısının çok iyi olması gerekir. Geleneksel sanatlardan da en az birini yapması lâzım. Hayatın gayesi de adam olmaktır. Müslüman olmak aynı zamanda da adam olmak demektir.”

Diğer Haberler