Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Şubat 2018

ABONE OL

Mehmet Erenler’den Otantik Konser

Türk Halk Müziği'nin beğenilen sesi Mehmet Erenler, Esenler'de sevenleri ile buluştu. Otantik çalış biçimine içerisinde kendi kişisel anlatımını da sunmayı ihmal etmeyen Mehmet Erenler sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Türk Halk Müziği’nin beğenilen sesi Mehmet Erenler, Esenler’de sevenleri ile buluştu. Otantik çalış biçimine içerisinde kendi kişisel anlatımını da sunmayı ihmal etmeyen Mehmet Erenler sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Mehmet Erenler, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir konser verdi. Erenler, konserinde; “Ah Neyleyim Gönül”, “Eledim Eledim Höllük Eledim”, “Kainatın Aynasıyım” ve “Beyaz Giyme Toz Olur” gibi Anadolu halk müziğinin çeşitli yöresel örneklerinden türküler seslendirdi.

Bağlamada bir ekol olarak gösterilen Mehmet Erenler, kendine has bir tezene tekniği ile çalgı üstündeki ustaca hakimiyetiyle sergileyerek dinleyenleri mest etti.

Diğer Haberler