Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Ocak 2018

ABONE OL

Mehmet Can Hayallerine Kavuştu

Esenler Belediyesi'nin hayata geçirdiği "365 Gün 365 Çocuk 365 Hayal" projesi kapsamında karaciğer nakli bekleyen 7 yaşındaki Mehmet Can'ın hayalleri gerçeğe dönüştü. Minik Mehmet Can hem akülü arabasına kavuştu hem de polis oldu.

Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği “365 Gün 365 Çocuk 365 Hayal” projesi kapsamında karaciğer nakli bekleyen 7 yaşındaki Mehmet Can’ın hayalleri gerçeğe dönüştü. Minik Mehmet Can hem akülü arabasına kavuştu hem de polis oldu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan “365 Gün 365 Çocuk 365 Hayal” projesi kapsamında Esenlerli çocukların hayalleri gerçeğe dönüşmeye başladı. 2018 yılında hayallerine kavuşan ilk çocuk 7 yaşındaki Mehmet Can Kalender oldu.

AKÜLÜ ARABASI BAŞKAN GÖKSU’DAN

Siroz hastalığı nedeniyle karaciğer nakli olmayı bekleyen Mehmet Can’ın yüzünü Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu güldürdü. Başkan Göksu, babası İbrahim Kalender ve annesi Semra Kalender ile birlikte kendisini ziyarete gelen minik Mehmet Can’a uzun zamandır hayalini kurduğu akülü araba hediye etti.

BİR GÜNDE İKİ HAYALİ GERÇEK OLDU

Mehmet Can’ın mutluluğu bununla da sınırlı kalmadı; polis olma hayali de geçek oldu. Polis kıyafetleri giyerek Başkanlık makamında küçük bir gezintiye çıkan Mehmet Can’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Mehmet Can’ın babası İbrahim Kalender, çocuğunun iki hayalini aynı günde gerçeğe dönüştüren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

ÇOCUKLARIN MUTLU OLMALARINI İSTİYORUZ

Çocukların gelişiminde hayal kurmanın hayli önemli olduğuna dikkat çeken Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “İnsanlar hayal kurmadan asla hedeflerine ulaşamazlar. Atalarımızın dediği gibi; ‘Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım edemez’. Biz, bu proje ile çocuklarımızın, hayallerine kavuşarak hem mutlu olmalarını hem de hedeflerine ulaşmalarında küçük de olsa bir katkı sağlamak istedik. Mehmet Can’ın da yüreğine dokunabildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.

POLİS AĞABEYLERİ İLE BULUŞTU

3 çocuklu Kalender ailesinin en küçük çocuğu olan Mehmet Can, hayallerine kavuştuğu günün sonunda polis ağabeyleriyle de bir araya geldi. Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden Mehmet Can, Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, kısa süreli de olsa diğer polis memurları ile birlikte görev yaptı.

Diğer Haberler