Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Haziran 2016

ABONE OL

Mehmet Akif İnan Yürekli Bir İnsandı

Yedi Güzel Adam'dan Şair Mehmet Akif İnan'ı anlatan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Mehmet Akif İnan, size sadece bir teşkilat değil bir dünya kurduracak kadar heyecan verici, yürekli bir insandı" dedi.

Yedi Güzel Adam’dan Şair Mehmet Akif İnan’ı anlatan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Mehmet Akif İnan, size sadece bir teşkilat değil bir dünya kurduracak kadar heyecan verici, yürekli bir insandı” dedi.

Ramazan etkinlikleri kapsamında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Anadolu’yu Mayalayanlar programları kapsamında Yedi Güzel Adam’dan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı, şair Mehmet Akif İnan Esenler’de anıldı. Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Hıdır Yıldırım ve binlerce vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mehmet Akif İnan’ın hayatını anlatan sinevizyon gösterimiyle devam etti.

GÜZEL YÜREKLİ BİR ADAMDI

Mehmet Akif İnan’ın yedi güzel adamdan biri olmasının yanı sıra güzel yürekli bir adam olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Mehmet Akif İnan’la sohbet ettiğinizde size sadece bir teşkilat değil bir dünya kurduracak kadar heyecan verici bir insan olduğunu görürdünüz. Dava sahibiydi, yürekli bir adamdı. Allah bize onlar gibi gönül dostlarının sayısını arttırsın. Bize de Mehmet Akif İnan gibilerin meşalesini taşımaya devam etmemizi nasip etsin” dedi.

İSTİKLAL ŞAİRİNE BAĞLIYDI

Programda Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Hıdır Yıldırım da, “Mehmet Akif İnan çok okuyan, düşünen bir insandı. Müslümanca bir yaşayışı, tasavvufi bir yönelişi vardı. Mehmet Akif Ersoy’a da çok bağlıydı. O’nun mücadelesini kuşandı” diye konuştu.

ŞİİRLERİYLE ANILDI

Programın sonunda Şiir Yorumcusu Emrullah Uzun, Mehmet Akif İnan’ın şiirlerini seslendirdi. İnan’ın Gazel Dörtlemesi’ni okuyan Uzun, dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Diğer Haberler