Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mayıs 2017

ABONE OL

Medyada Var Olamayan Yok Olur

Gazeteci Yusuf Kaplan, Esenler'de düzenlenen programda medyanın nasıl kullanılması gerektiğinden söz etti. Kaplan, "Medyanın dilini ve doğasını çözmeden medyayı kullanamazsınız" dedi.

Gazeteci Yusuf Kaplan, Esenler’de düzenlenen programda medyanın nasıl kullanılması gerektiğinden söz etti. Kaplan, “Medyanın dilini ve doğasını çözmeden medyayı kullanamazsınız” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Yusuf Kaplan ile Fikir Atölyesi”, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Medyada var olmanın öneminden bahseden Gazeteci Yusuf Kaplan, programda medyanın nasıl kullanılması gerektiğini anlattı.

Medyanın çok ciddi bir mesele olduğunu söyleyen Kaplan, “Medyanın dilini ve doğasını çözmeden medyayı kullanamazsınız, medyada var olamazsanız ve yok olursunuz. Bizim yapmamız gereken şey medyanın dilini öğrenerek onu değiştirmektir” diye konuştu.

MODERNİZM, MODERNLİĞE BAŞKALDIRIDIR

Modernizmin modernliğe başkaldırı olduğunu ve sanatta ortaya çıktığını söyleyen Kaplan, “Modernin içinden bir başkaldırı hareketidir modernizm. Bu hareketlerin zirve noktasını ise kübizm temsil eder. Kübizm, perspektifin kırılması anlamına gelir. Perspektif, insanın merkeze yerleştirilmesi demektir. İnsanın her şeyin ölçütü ve ölçüsü olması meselesidir” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler