Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Aralık 2017

ABONE OL

Medine Müdafii Dualarla Anıldı

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenlerli gençlerle birlikte Medine kahramanı Ömer Fahreddin Türkkan Paşa'nın kabrini ziyaret etti. Başkan Göksu, "İnsanlar tarihi, vicdani ve ecdadı ile yaşarlar. Ecdadını unutanlar kendilerini unuturlar, yollarını kaybederler" dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenlerli gençlerle birlikte Medine kahramanı Ömer Fahreddin Türkkan Paşa’nın kabrini ziyaret etti. Başkan Göksu, “İnsanlar tarihi, vicdani ve ecdadı ile yaşarlar. Ecdadını unutanlar kendilerini unuturlar, yollarını kaybederler” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı’nın skandal tweetiyle gündeme gelen Medine Kahramanı Ömer Fahreddin Türkkan Paşa’ya destek her geçen gün çığ gibi büyüyor. Esenler’in gençleri de, Mondros Mütarekesi’ne rağmen Medine’yi İngilizlere karşı 3 ay daha savunmaya devam eden ve kutsal emanetlerin İngilizlerin eline geçmesini önleyen Fahreddin Paşa’nın Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret ettiler.

ELLER, ÇÖL KAPLANI İÇİN SEMAYA AÇILDI

Bu anlamlı ziyarette gençleri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da yalnız bırakmadı. Esenler Müftüsü Halil Şekerci ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’nın da katıldığı ziyaret, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Yasin-i Şerif okunmasıyla başladı. Yüzlerce genç, “Çöl Kaplanı” lakaplı Fahreddin Paşa için hep birlikte dua ettiler ve Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin duasına ellerini semaya açarak hep birlikte ‘amin’ dediler.

İNSANLAR TARİHİ, VİCDANI VE ECDADI İLE YAŞARLAR

Anma programında gençlere seslenen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türk milletinin insanlık tarihi boyunca sömürge ve herhangi bir milletin tutsağı olmadığını hatırlatarak, “Aziz milletimiz, tarih boyunca nerede bir mazlum varsa elinden tutmuştur. Birkaç gün önce, Hz. Peygamber aşığı, Medine Müdafii, Çöl Kaplanı Fahreddin Paşa için söz söyleyen o zavallı bilsin ki, petrolü ve petrol şımarıklığı birgün bitecektir. Ama biz millet olarak her zaman yaşamaya, mazlumların yanında olmaya ve Peygamber Efendimizin ravzasını korumaya devam edeceğiz” dedi.

Fahreddin Paşa’yı akın akın ziyarete gelenlerin Medine Müdafii’ni hırsızlıkla suçlayan BAE Dışişleri Bakanı Abdullah İbn-i Zayed’e anlamlı bir cevap verdiğini belirten Başkan Göksu, sözlerini şöyle tamamladı:

“İnsanlar tarihi, vicdanı ve ecdadı ile yaşarlar. Ecdadını unutanlar kendini unuturlar, yollarını kaybederler. Her birinin adını, şanını söylediğimizde onur duyacağımız bir ecdadımız var. Allah-u Teala bizlere o kahramanların yolundan yürümeyi nasip etsin.”

Diğer Haberler