Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Mayıs 2016

ABONE OL

Medeniyet Edebiyatla Tamamlanır

"Serbest Kürsü"de konuşan Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, herkesin edebiyata önem vermesi gerektiğini belirterek, "Hepimiz edebiyatla yakından ilgilenmek zorundayız. Edebiyatsız medeniyet, medeniyetsiz edebiyat olmaz" dedi.

“Serbest Kürsü”de konuşan Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, herkesin edebiyata önem vermesi gerektiğini belirterek, “Hepimiz edebiyatla yakından ilgilenmek zorundayız. Edebiyatsız medeniyet, medeniyetsiz edebiyat olmaz” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Serbest Kürsü” programında Maltepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Gürdoğan, gençlerle buluştu. Programa Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı ile Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu da katıldı.

DÜNYANIN GÜÇ KAYNAĞI GENÇLER

Sınırların olmadığı yeni dünyada asıl gücün gençler olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nazip Gürdoğan, “Sınırların ve duvarların olmadığı bir dünya var. Bu dünyada yeni güç öğrencilerde ve gençlerde. Yeni dünyanın güç kaynağı gençler. Bu gençlerin arasından Steve Jobs’lar ve Bill Gates’ler çıkıyor. Yeni güç dünyanın gençlerinden, aydınlarından, yazarlarından, yerel yönetimlerinden ve üniversitelerinden geliyor. Hepimiz bu güce ayak uydurmalıyız” diye konuştu.

EDEBİYATSIZ MEDENİYET OLMAZ

Gürdoğan edebiyata önem vermek gerektiğini belirterek, “Hepimiz edebiyatla yakından ilgilenmek zorundayız. Edebiyatsız medeniyet, medeniyetsiz edebiyat olmaz. Hepimiz Necip Fazıl’dan, Sezai Karakoç’tan, Erdem Bayazıt’tan ve Cahit Zarifoğlu’ndan şiirler ezberlemeniz lazım” dedi.

Diğer Haberler