Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ekim 2013

ABONE OL

Meçhul Kaptan Esenler’deydi

Meçhul Kaptan adıyla bilinen şair Niyazi Gedik, Şiir Dinletisi programının konuğu oldu. Gedik, okuduğu şiirlerle Esenlerli şiirseverlere duygu dolu anlar yaşattı.

Meçhul Kaptan adıyla bilinen şair Niyazi Gedik, Şiir Dinletisi programının konuğu oldu. Gedik, okuduğu şiirlerle Esenlerli şiirseverlere duygu dolu anlar yaşattı.Esenler Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Şiir Dinletisi programının bu haftaki konuğu, Meçhul Kaptan adıyla bilinen şair Niyazi Gedik oldu. Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen programa kütüphane sorumlusu Yasemin Polat’ın yanı sıra her yaştan çok sayıda Esenlerli katıldı. Programda şiir yaşamından kesitler sunan Gedik, dinleyenlere bir şiir ziyafeti sundu.DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Gedik, programda ayrıca Mısır’da, Rabiatül Adeviyye Meydanı’nda keskin nişancılar tarafından öldürülen 17 yaşındaki kızı Esma’ya babası tarafından yazılmış mektubu da okudu. Duygu dolu anların yaşandığı programda Gedik,  Sezai Karakoç’un Mona Rosa ve Abdurrahim Karakoç’un Mihriban gibi edebiyat dünyasında iz bırakmış şiirlerini de seslendirdi. Program, Gedik’in şiirseverlerden gelen soruları cevaplamasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler