Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Eylül 2011

ABONE OL

Mavi kapaklar umut oldu

Esenler Belediyesi’nin mavi kapak kampanyasına 2 ton kapak toplayarak destek veren Beşiktaş Çarşı Grubu, 10 adet tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engellilere verilmesine vesile oldu.

Mavi kapaklar umut oldu

 

Esenler Belediyesi’nin mavi kapak kampanyasına 2 ton kapak toplayarak destek veren Beşiktaş Çarşı Grubu, 10 adet tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engellilere verilmesine vesile oldu. Esenler Belediyesi’nin “Kapakları topla gel, kalmasın artık engel” sloganıyla başlattığı mavi kapak kampanyası aralıksız devam ediyor. Kampanya kapsamında; doğada yüzlerce yıl bozulmadan kalabildikleri için tehlikeli oldukları bilinen plastik kapakların geri dönüşümü sağlanarak,  toplanan kapaklarla engelli vatandaşların  tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılanıyor.  Sadece ilçe sınırlarında değil, Türkiye’nin dört bir yanında büyük ilgi uyandıran proje, engellilere umut olmaya devam ediyor. Daha önce de topladığı mavi kapaklarla kampanyaya destek veren Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı da hem çevre bilincini geliştirmek hem de engellilere destek olmak amacıyla kampanyaya katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Engellilere 10 adet sandalye

Bu kez 2 ton mavi kapak toplayarak 10 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine  teslim edilmesine vesile olan Çarşı, engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirterek, mavi kapak kampanyasına destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Beşiktaş’taki Büyük Çarşı önünde tekerlekli sandalyeleri Çarşı Grubu’na teslim eden Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın,  kampanyaya verdikleri destekten dolayı Çarşı grubuna teşekkür ederek  projeye Türkiye’nin birçok yerinden destek geldiğini söyledi. “Doğadaki her şeyin dönüşümü mümkün” diyen Aydın, toplanan kapakların geri dönüşüm yoluyla hem ekonomiye kazandırıldığını hem de kapaklar karşılığında engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalye edindiklerini belirtti. Esenler Belediyesi’nin her yıl öğrencilere ücretsiz defterler verdiklerini belirten Aydın,  “Devletimiz, öğrencilere kitapları ücretsiz veriyor. Biz de Esenler Belediyesi olarak Esenler’deki öğrencilere defterleri ücretsiz veriyoruz. Bu defterler tamamen geri dönüşümden elde edilen kaynaklardan karşılanıyor.” diye konuştu. Çok sayıda Beşiktaş taraftarının katıldığı kapak teslimi töreninde, çarşı grubu da gittikleri her noktada plastik kapak toplanmasını sağlayacaklarını söyledi.

 

 

Diğer Haberler