Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mayıs 2014

ABONE OL

Mavi Kapak Umut Oluyor

Esenler Belediyesi’nin ‘Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel’ sloganıyla yürüttüğü pet şişe mavi kapak toplama kampanyası kapsamında bugüne kadar 333 ton mavi kapak toplandı.

Esenler Belediyesi’nin ‘Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel’ sloganıyla yürüttüğü pet şişe mavi kapak toplama kampanyası kapsamında bugüne kadar 333 ton mavi kapak toplandı.

Esenler Belediyesi’nin ‘Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel’ sloganıyla yürüttüğü pet şişe mavi kapak toplama kampanyası bu yıl da devam ediyor. Kampanyada bugüne kadar 333 ton mavi kapak toplandı, 17’si akülü olmak üzere 2 bin 32 adet tekerlekli sandalye engelli ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

OKULLARDAN TAM DESTEK

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen ve yurdun dört bir tarafından gelen yardımlarla kısa sürede ulusal bir kampanyaya dönüşen “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel” projesine yarının büyüklerinden de destek geliyor. Son olarak Neyyir Turhan İlkokulu da kampanyaya destek vererek, engellerin kalkması anlamında engellilere umut oldu. Kampanya kapsamında okul idaresine 1 adet tekerlekli sandalye teslim edildi. Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli de okulu ziyaret ederek, öğrencilere teşekkür etti. Okulu ziyaret eden Kaleli, hem çevre kirliliğini önlemek, hem de geri dönüşüm yoluyla engelli vatandaşların tekerlekli ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilen mavi kapak kampanyasına devam edeceklerini kaydetti.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Kampanyaya Türkiye’nin her yerinden vatandaşlar, destek vererek engellilere umut olabilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 440 11 11 (1808) veya 432 13 63 telefon numaralarını arayabilirler.

Diğer Haberler