Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Haziran 2015

ABONE OL

Mavi Kapak’a Giresun’dan Destek

Esenler Belediyesi’nin "Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel" sloganıyla yürüttüğü mavi kapak toplama kampanyasına bir destek de Giresunlu üniversite öğrencilerinden geldi. Duyarlı öğrenciler sayesinde mavi kapaklar, bir engelliye daha umut oldu.

Esenler Belediyesi’nin “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel” sloganıyla yürüttüğü mavi kapak toplama kampanyasına bir destek de Giresunlu üniversite öğrencilerinden geldi. Duyarlı öğrenciler sayesinde mavi kapaklar, bir engelliye daha umut oldu.

Esenler Belediyesi’nin ‘Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel’ sloganıyla 2010 yılından bu yana yürüttüğü kapak toplama kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Kampanyaya son olarak Giresun’daki üniversite öğrencileri destek verdi.

GİRESUNLU ÖĞRENCİLER UMUT OLDU

Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde okuyan Mehmet Ali Gençer, Seda Beytorun ve Canan Sağır, kampanyaya Şebinkarahisar’dan getirdikleri kapaklarla destek oldular. Öğrenciler, getirdikleri kapakları Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerine teslim ettiler.

Üniversite öğrencileri, Çevre koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli ile birlikte Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın ve Nihat Karataş’ı da makamlarında ziyaret ettiler. Aydın ve Karataş’ın duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiği öğrencilere, Giresun Şebinkarahisar’da oturan bir engelli vatandaşımıza umut olması için bir adet tekerlekli sandalye verildi. Teşekkür Belgesi takdim edilen öğrenciler, Esenler Belediyesi geri dönüşüm tesisini de gezerek, yetkililerinden geri dönüşüm hakkında bilgi aldılar.

5 YILDA 2 BİN 428 ADET TEKERLEKLİ SANDALYE

2010 yılında Esenler Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında bugüne kadar 395 ton plastik kapak toplanarak, 21’i akülü olmak üzere toplam 2 bin 428 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Kampanyaya Türkiye’nin her ilinden vatandaşlarımız, destek vererek engellilere umut olabilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, 0212 440 09 17 veya 440 00 73 (7103) nolu telefon numaralarını arayabilirler.

Diğer Haberler