Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mart 2015

ABONE OL

Maraşlı’dan Huzur Ve Mutluluk Tavsiyeleri

Huzurlu Aile Sohbetleri'nde konuşan Yazar Sema Maraşlı, Esenlerli kadınlara aile içinde huzur ve mutluluğu sağlamaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Maraşlı, aile içi anlaşmazlıkların çözmenin yolunun karşılıklı anlayış ve iyi niyetten geçtiğini söyledi.

Huzurlu Aile Sohbetleri’nde konuşan Yazar Sema Maraşlı, Esenlerli kadınlara aile içinde huzur ve mutluluğu sağlamaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Maraşlı, aile içi anlaşmazlıkların çözmenin yolunun karşılıklı anlayış ve iyi niyetten geçtiğini söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Huzurlu Aile Sohbetleri kapsamında Yazar Sema Maraşlı, Esenler halkına kadının eşi ve kayınvalidesiyle nasıl iyi geçinebileceğini anlattı.

KARŞILIKLI ANLAYIŞ VE İYİ NİYET

Günümüzdeki aile içi anlaşmazlıklara değinen Yazar Maraşlı, bu sorunun oluşmasındaki en önemli etkenin kıskançlık ve çekememezlik olduğunu söyledi. Bu problemi aşmanın yolunun karşılıklı anlayış ve iyi niyetten geçtiğini belirten Sema Maraşlı, “Gelin, kayınvalideye bakarken Allah’ın rızasını gözetmelidir. Kayınvalidesini asla çekiştirmemelidir. Ve en önemlisi eşine ‘annen şöyle yaptı, böyle yaptı’ gibi ifadeler asla kullanmamalıdır” dedi.

KADIN VE ERKEK BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR

Evin reisliğini kadının erkeğe bırakması gerektiğine dikkat çeken Maraşlı, “Feminizm, erkeği tembelleştiren kadını da yoran bir akımdır” sözleriyle feminizmi eleştirdi. Kadının ve erkeğin hem yapı olarak, hem de fıtrat olarak zıt yaratıldığını belirten Sema Maraşlı, kadının zarafetiyle erkeğin gücünün birleşerek bir bütün olunabileceğini söyledi. Maraşlı, programda Esenlerlilerin sorularını da yanıtladı.

Diğer Haberler