Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2017

ABONE OL

Malezya’dan Türkiye’ye Öğrencilik Serüveni

Malezya'dan Türkiye'ye okumaya gelen İstanbul Üniversitesi öğrencisi Muhammed Zahit, "Diplomat olmak istediğimi söylediğimde hocalarım ve arkadaşlarım, Türkiye'ye gelmemi önerdiler ve şimdi buradayım" diye konuştu.

Malezya’dan Türkiye’ye okumaya gelen İstanbul Üniversitesi öğrencisi Muhammed Zahit, “Diplomat olmak istediğimi söylediğimde hocalarım ve arkadaşlarım, Türkiye’ye gelmemi önerdiler ve şimdi buradayım” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği ortaklığında gerçekleşen “Dünyanın Renkleri” programında, Türkiye’ye okumaya gelen yabancı öğrenciler, Esenlerli öğrencilere kendi ülkelerini ve Türkiye’deki öğrencilik serüvenlerini anlatıyorlar. Proje ile Türk ve yabancı öğrenciler arasında kültür kaynaşması yaşanıyor.

TÜRK TARİHİNİ TÜRKÇE OKUMAK İSTEDİM

Malezya’dan Türkiye’ye okumaya gelen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi 22 yaşındaki Muhammed Zahit, diplomat olmak istediği için Türkiye’de okumayı tercih ettiğini söyleyerek, “Türkiye, stratejik, tarihi ve kültürel olarak çok önemli bir ülke. Türkçe’mi geliştirmek ve Türk tarihini Türkçe okuyup öğrenmek istediğim için ülkenize geldim. Türkiye, uluslararası bir ülke. Eğitim açısından kaliteli ve yaşam şartları Avrupa’dan daha uygun. Ben diplomat olmak istediğimi söylediğimde hocalarım ve arkadaşlarım, Türkiye’ye gelmemi önerdiler ve ben de şu anda burslu olarak burada okuyorum” şeklinde konuştu. Muhammed, öğrenci arkadaşlarına en az bir tane farklı dil öğrenmelerini önerdi.

Muhammed Zahit, programın sonunda, ülkesinden getirdiği Malezya’ya özgü lezzetleri öğrencilere ikram etti.

Diğer Haberler