Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2017

ABONE OL

Malatyalılar Şehir İftarlarında Buluştu

Esenler Belediyesi'nin "Şehir İftarları" programında Malatyalılar, iftar sofrasında bir araya geldi. İftara katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Doğduğumuz yeri unutmayacağız, doyduğumuz yeri ihmal etmeyip, sahip çıkacağız" dedi.

Esenler Belediyesi’nin “Şehir İftarları” programında Malatyalılar, iftar sofrasında bir araya geldi. İftara katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Doğduğumuz yeri unutmayacağız, doyduğumuz yeri ihmal etmeyip, sahip çıkacağız” dedi.

Anadolu’nun bereketini, kardeşliğini ve eşsiz lezzetlerini Şehir İftarları ile İstanbul’a taşıyan Esenler Belediyesi, bu kez Malatyalıları bir araya getirdi. Esenler Belediyesi ve MASTÖB tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, EVKUR Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, dernek başkanları ve çok sayıda Malatyalı katıldı.

KÜLTÜRÜMÜZÜ GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ

İftar öncesinde bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bir toplumun geleceğini belirleyen en önemli unsurun kültür olduğunun altını çizerek, “Köklerimizi, doğduğumuz toprakları unutmamak için bu iftar sofralarını kuruyoruz. Malatya kıyamete kadar yaşayacaksa Malatya’nın kültürünü de kıyamete kadar yaşatmak sizlerin görevi. Kültürünüzü gelecek nesillere aktarmak konusunda yerel yönetimler olarak sizlere yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

MALATYALILAR, BAŞKANIMIZI HEMŞERİ OLARAK GÖRÜYOR

Esenler’de Malatyalı hemşerileriyle iftar sofrasında bir araya geldiği için büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da, “Doğduğumuz yeri unutmayacağız, doyduğumuz yeri ihmal etmeyip, sahip çıkacağız. Esenler Belediye Başkanımız esasında Malatyalı. Babasının Malatyalı olduğunu biliyor musunuz? 1954’ten önce olduğu için babasının nüfusunda Malatya yazıyor. Dolayısıyla Malatyalılar, Tevfik Başkanımızı hemşerisi olarak görüp sahip çıkıyor” diye konuştu.

Başkan Göksu, konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a “Ab-ru’larda Su Kasidesi” sergisinin kataloğunu hediye etti.

MALATYA’YA ÖZGÜ LEZZETLER İFTAR SOFRASINDA

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, EVKUR Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve MASTÖB Avrupa Yakası Başkanı Aziz Damar da birer selamlama konuşması yaptılar. Program konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Okunan ezanla birlikte oruçlarını açan konuklara Malatya’ya özgü yöresel lezzetler ikram edildi.

Diğer Haberler