Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Nisan 2017

ABONE OL

Malatyalılar Günü Esenler’de Kutlandı

Malatyalılar, bu yıl ilk kez kutlanan "Dünya Malatyalılar Günü"nde Esenler'de bir araya geldi. Kutlamada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de hemşehrileriyle buluştu.

Malatyalılar, bu yıl ilk kez kutlanan “Dünya Malatyalılar Günü”nde Esenler’de bir araya geldi. Kutlamada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de hemşehrileriyle buluştu.

Esenler Belediyesi’nin Battalgazi Malatya Gençlik Derneği, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) ve Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) ile birlikte düzenlediği Malatyalılar Günü, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Esenler Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

7’den 70’e binlerce Malatyalının katıldığı programın açılışında Malatya Gençlik Derneği İrfan Köpürür, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) ve Yeni Malatya Spor Başkanı Adil Gevrek ile Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) Başkanı Yılmaz Durmuş birer selamlama konuşması yaparak desteklerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür ettiler.

TARİH YAZMA GÜNÜ GELMİŞTİR

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da yaptığı konuşmada, açılışı geçtiğimiz hafta yapılan Esenler Stadyumu’nda ilk programı Malatyalılarla yaptıklarını hatırlattı ve, “Burada bugün tarihi günlerden birini yaşıyoruz. İnsanların hayatlarında öyle anlar vardır ki tarihe geçer. Bizim tarihe geçeceğimiz bir zaman önümüzde bizi bekliyor. 7 düvelin, tüm Haçlıların cephe açıp üzerimize geldiği bugünlerde onlara en güzel cevabı vermek için 16 Nisan gibi tarihi bir fırsat var önümüzde. Ben hem Esenler’in, hem de Malatya’nın rekora imza atarak 16 Nisan’da tarih yazacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakırda konuşmasında, İstanbul’daki hemşehrilerinin birlik ve beraberlik içinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, bu birlik ve beraberliğin en güzel şekilde 16 Nisan’a yansıyacağına inandığını ifade etti.

15 TEMMUZ’U 16 NİSAN’DA DA GÖSTERECEĞİZ

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Türk milletinin el ele, gönül gönüle verdiğinde neleri başarabileceğini 15 Temmuz’da gösterdiğini belirtti. 15 Temmuz’da Türk milletinin darbeye meydan okuduğunu hatırlatan Erdem, “Şimdi bütün düşmanlarımız birlik olup üzerimize geliyor. Ancak, biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bu bayrak inmez, bu ezan susmaz, bu vatan bölünmez. Tüm düşmanlarımıza inat 15 Temmuz ruhunu 16 Nisan’da göstereceğiz ve evet diyeceğiz” diye konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç da yaptığı konuşmada ecdadımızın tarih yazdığını, bu tarihi tüm dünyanın ve bizlerin okuduğunu belirttikten sonra, “Şimdi biz 16 Nisan’da yeniden tarih yazacağız. Bunu da tüm dünya okuyacak” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise konuşmasında 16 Nisan’da Malatya’nın ve Malatyalının bir kez daha milli duruşunu göstereceğini belirterek, “Eğer bugün rahmetli Özal olsaydı Evet için Türkiye’yi adım adım dolaşırdı. Evet bize rahmetli Özal’ın, Erbakan ve Türkeş’in emanetidir” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİYE YENİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE

Programda son konuşmayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptı. 16 Nisan’dan itibaren yeni ve güçlü bir Türkiye umut ettiklerini söyleyen Tüfenkci, “Biz gece gündüz demeden Türkiye’yi büyütmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki, işsize iş bulalım, aşı olmayana aş verelim. Esnafımızı, çiftçimizi, işçimizi, sanayicimizi büyütmek için Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemiz lâzım. Böylece Türkiye daha hızlı büyüyecek ve dünyayla rekabet edebilir duruma gelecek. İnşallah 16 Nisan’da ‘Evet’ dediğimizde; kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde güçlü ve yeni bir Türkiye’de yaşayacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler