Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mart 2017

ABONE OL

Malatyalılar Esenler’de Buluşuyor

Malatyalılar, bu yıl ilk kez kutlanacak "Dünya Malatyalılar Günü"nde Esenler'de buluşacak. 2 Nisan Pazar günü Esenler Stadyumu'nda düzenlenecek etkinlikte Malatya'nın yöresel yemekleri ile tarihi ve kültürel değerleri tanıtılacak.

Malatyalılar, bu yıl ilk kez kutlanacak “Dünya Malatyalılar Günü”nde Esenler’de buluşacak. 2 Nisan Pazar günü Esenler Stadyumu’nda düzenlenecek etkinlikte Malatya’nın yöresel yemekleri ile tarihi ve kültürel değerleri tanıtılacak.

Esenler Belediyesi’nin Battalgazi Malatya Gençlik Derneği, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) ve Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) ile birlikte düzenleyeceği Malatyalılar Günü, açılışı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Esenler Stadyumu’nda yapılacak.

Etkinlik alanında oluşturulacak 20 çadırlık kültür fuarında Malatya’nın yöresel yemekleri ile tarihi ve kültürel değerleri tanıtılacak. 44 çocuğun erkekliğe ilk adımlarını atacağı etkinlikte, 7’den 70’e binlerce Malatyalı, folklor gösterileri ve yöresel sanatçıların konserleriyle keyifli vakit geçirecekler.

2 Nisan Pazar günü saat 15.00’te başlayacak büyük buluşmaya, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra iş, sanat ve spor dünyasından önemli isimlerin katılması bekleniyor.

Diğer Haberler