Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Nisan 2018

ABONE OL

Malatyalılar’dan Afrin’e Selam

4 Nisan Dünya Malatyalılar Günü Esenler'de kutlandı. Gecede Malatyalılar, Afrin'deki askerlere dualar edip selam gönderdiler.

4 Nisan Dünya Malatyalılar Günü Esenler’de kutlandı. Gecede Malatyalılar, Afrin’deki askerlere dualar edip selam gönderdiler.

Battalgazi Derneği, 4 Nisan Dünya Malatyalılar Günü’nde Esenler’de Malatyalı hemşehrilerini bir araya getirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Battalgazi Derneği Başkanı İrfan Köpürür, ünlü müzik yapımcısı Şahin Özer, 15 Temmuz gecesinde tankın altına yatarak sembol isim haline gelen Metin Doğan, STK temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda Malatyalı katıldı.Dünya Malatyalılar Günü’nün kutlandığı gecede Afrin’deki askerler için dua edildi ve Mehmetçik’e selam gönderildi.

GELECEĞİMİZİ MİLLİ RUHLA İNŞA EDELİM

Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, yeni neslin milli ruhla yetişmesi gerektiğine dikkat çekerek, “İnsanı temsil eden vatanıdır. Vatanın ne kadar güçlüyse, dünyada o kadar kıymetlisin. Doğduğumuz ve doyduğumuz şehirler bakımından dünyanın en şanslı milletiyiz. Çünkü arkamızda şefkat, merhamet, onur dolu bir tarih var. Memleketimize, memleketimizin çocuklarına sahip çıkmak zorundayız. Malatya’nın ruhunu, inancını, direncini yeni neslimize anlatmak zorundayız. Bu açıdan yöresel derneklerimize milli ve yerli ruhun inşasında insanlarımızı eğitmek gibi tarihi bir sorumluluk düşüyor” diye konuştu. Konuşmasının ardından müzik yapımcısı Şahin Özer, Göksu’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Diğer Haberler