Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mart 2018

ABONE OL

Mahkumlardan ‘çanakkale Oratoryosu’

Metris Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tutuklu ve hükümlüler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yılı dolayısıyla 'Çanakkale Oratoryosu' sahneledi.

Metris Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tutuklu ve hükümlüler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla ‘Çanakkale Oratoryosu’ sahneledi.

Metris Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tutuklu vehükümlüler, 18 MartŞehitleri Anma GünüveÇanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla “Çanakkale Oratoryosu” sahneledi. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ileEsenlerHalk Eğitim Merkeziiş birliğinde düzenlenen etkinlik, cezaevinintoplantısalonunda yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması veİstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşanBakırköy CumhuriyetBaşsavcısı Sırrı Topluyıldız, Türk tarihinin zaferlerle dolu olduğunu vurguladı.

TARİHİMİZ ZAFERLERLE DOLU

Çanakkale’nin de bu zaferlerin en şanlılarından biri olduğunu dile getiren Topluyıldız, şunları kaydetti:

“Milletimizin her bir ferdi tek başına milletini savunmaya muktedir olduğunudüşünürve bu şekilde davranır. Tutuklu ve hükümlülerimiz de kendileri gönüllü olarak böyle bir program yapmışlar. Bizim milletimiz tarih boyunca büyük fedakarlıklarla büyük zaferlere imza atmıştır. Dün deAfrin’de zulüm gördüğünü düşündüğümüz, bizden gördüğümüz insanların daha mutlu, bizim için de daha az zararlı bir ortamda yaşamalarını sağlamak için yürütülen harekatta sona ulaşıldı. İnşallah bundan sonra da milletimize bulaşan devletler, örgütler hep aynı şekilde mağlup edilirler, halkımız muzaffer olur.”

ÇANAKKALE’DE DE, AFRİN’DE DE İNSANLIĞI ÖĞRETTİK

EsenlerBelediye BaşkanıTevfik Göksu,Çanakkale Zaferi’yle Türk milletinin insanlığa yeni bir insanlık öğrettiğini anlatarak, şöyle devam etti:

“18 Mart, dünyaya vatan olmanın, millet olmanın öğretildiği gün. Ancak dün yeniden insanlığa yeni bir insanlığı öğretirken 21. yüzyılda medeni olmanın ne demek olduğunu, insan olmanın ne demek olduğunu, bu milletin mensubu olmanın ne demek olduğunu daAfrin’de öğretti. Bugün televizyonların birçoğunda gördük, Batılıların girdiği şehirlerde ne yaptıklarını, bir de bizim girdiğimiz şehirlerde neler yaptığımızı mukayeseli bir şekilde gördük. Biz medeniyet olarak ‘insanı yücelt ki devlet yücelsin’ diyen bir medeniyetin çocuklarıyız.”

USTA OYUNCULARA TAŞ ÇIKARTTILAR

Konuşmaların ardındanEsenlerHalk Eğitim Merkeziiş birliği ile tiyatro sanatçısı Murat Orkun Çerçi’nin yönetiminde hazırlanan ve Metris Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan tutuklu ve hükümlülerin rol aldığı “Çanakkale Oratoryosu” sahnelendi.

Oratoryoyu Metris Ceza İnfaz Kurumu’ndan sorumluCumhuriyet SavcısıFuat Arı,Esenler KaymakamıHulusi Şahin, kurum yöneticileri, tutuklu ve hükümlü yakınları ile tutuklu vehükümlülerizledi.

Salonda bulunanların zaman zaman duygusal anlar yaşadığı oratoryonun ardından protokol üyeleri oyuncuları tebrik etti,hatıra fotoğrafıçektirdi.

Diğer Haberler