Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Şubat 2017

ABONE OL

Mahkumlara Türkü Ziyafeti

Metris Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocalarının verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldular. Mahkumlar hep birlikte "Ölürüm Türkiyem" şarkısını söylediler.

Metris Cezaevi’ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocalarının verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldular. Mahkumlar hep birlikte “Ölürüm Türkiyem” şarkısını söylediler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Metris 2 No’lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile birlikte mahkumlar için bir moral konseri düzenledi. ESEV(Esenler Sanat Evi) hocalarının verdiği Türk halk müziği konserinde mahkumlar keyifli vakit geçirdiler.

MAHKUMLAR ŞARKILARLA NEŞELENDİ

Mahkumların isteklerine yer verilen konserde hep birlikte türküler söylendi. Hüseyin Yazan’ın okuduğu uzun hava ile duygu dolu anlar yaşanırken, ardıdan seslendirdiği oyun havası ile ortam neşelendi.

HEP BİR AĞIZDAN ‘ÖLÜRÜM TÜRKİYEM’

Programda Ahmet Öztürk ve Hüseyin Yazan, “Yar Demedin”, “Güzelliğin On Para Etmez”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Ağladıkça”, “İşte Gidiyorum” gibi sevilen eserleri seslendirdi. “Ölürüm Türkiyem” isimli şarkının mahkumlarla birlikte seslendirilmesiyle konser sona erdi.

Diğer Haberler