Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Aralık 2017

ABONE OL

Mahkûmlardan ‘şu Metris’in Önü’

Metris Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocalarının verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldular. Mahkûmlar hep birlikte "Şu Metrisin Önü" türküsünü söylediler.

Metris Cezaevi’ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocalarının verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldular. Mahkûmlar hep birlikte “Şu Metrisin Önü” türküsünü söylediler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Metris 2 No’lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile birlikte mahkûmlar için her ay “Metris Buluşması” adı altında moral konserleri düzenliyor. ESEV (Esenler Belediyesi Sanat Evi) hocası Hüseyin Yazan ve Hakkı Can Eroğlu’nun birlikte verdiği Türk halk müziği konserinde mahkûmlar keyifli vakit geçirdiler.

HEP BİR AĞIZDAN TÜRKÜLER

Mahkûmların isteklerine yer verilen konserde hep birlikte türküler söylendi, zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Hüseyin Yazan’ın söylediği “Dostum Dostum”, “Siyah Saçlarında Hatem Yüzleri”, “Şu Metrisin Önü”, “Kara Tren” ve “Yemen Türküsü” ne tüm mahkumlar da hep bir ağızdan söyledi. Hakkı Can Eroğlu’nun udu ile enstrümantal müzik çaldığı moral konserinde, “Mamoş” ve “Vay Seni Cerrahpaşa” türkülerine mahkûmlar da sahneye çıkarak eşlik etti.

Diğer Haberler