Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Nisan 2018

ABONE OL

Mahkûmlara Tiyatro Ve Konser Morali

Metris Cezaevi'ndeki mahkûmlar, Türk Halk Müziği konseriyle ve "Ziyafet Sofrası" isimli tiyatro oyunuyla moral buldular.

Metris Cezaevi’ndeki mahkûmlar, Türk Halk Müziği konseriyle ve “Ziyafet Sofrası” isimli tiyatro oyunuyla moral buldular.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Metris 2 No’lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile birlikte mahkûmlar için her ay “Metris Buluşması” adı altında etkinlikler düzenliyor. Program kapsamında düzenlenen “Metris Buluşmaları”nda, ESEV(Esenler Belediyesi Sanat Evi) hocaları Türk Halk Müziği konseri verdi. Tiyatro Külliyen ise “Ziyafet Sofrası” isimli oyunlarını sergileyerek mahkûmların keyifli vakit geçirmelerini sağladılar.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

İzleyenleri bir yandan güldüren bir yandan da düşündüren ve insana yaratılış gayesini hatırlatan mesajlar veren “Ziyafet Sofrası” isimli oyun, mahkûmların beğenisini kazandı.

ESEV hocaları Hüseyin Yazan, Muammer Tanyıldızı, Özkan Korkmaz ve Muharrem Dalhan’ın verdiği Türk Halk Müziği konserinde, mahkûmlar oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendi. Mahkûmların isteklerine de yer verilen konserde hep birlikte türküler söylendi. Eğlenceli anlar yaşayan mahkûmlar konserle birlikte moral buldu.

Diğer Haberler