Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Kasım 2017

ABONE OL

Mahkûmlar ‘ölürüm Türkiyem’i Söyledi

Metris Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocası Ahmet Turan Öztürk'ün verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldu. Mahkûmlar hep birlikte "Ölürüm Türkiyem" şarkısını söylediler.Metris Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocası Ahmet Turan Öztürk'ün verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldu. Mahkûmlar hep birlikte "Ölürüm Türkiyem" şarkısını söylediler.

Metris Cezaevi’ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocası Ahmet Turan Öztürk’ün verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldu. Mahkûmlar hep birlikte “Ölürüm Türkiyem” şarkısını söylediler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Metris 2 No’lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile birlikte mahkûmlar için her ay “Metris Buluşması” adı altında moral konserleri düzenliyor. ESEV (Esenler Belediyesi Sanat Evi) hocası Ahmet Turan Öztürk’ün verdiği Türk halk müziği konserinde mahkûmlar keyifli vakit geçirdiler.

Konsere başlamadan önce mahkûmlarla sohbet eden Öztürk, dostlukların, kardeşliğin önemine vurgu yaparak, “İnsanların anlaşabilmeleri için aynı dili konuşmaları gerekmiyor, aynı duyguları paylaşmak, anlaşmak demektir” dedi.

METRİS’TE TÜRKÜ ZİYAFETİ

Ahmet Turan Öztürk, konserinde; “Sivas Elleri’nde Sazım Çalınır”, “Vay Deli Gönlüm”, “Telli Turnam”, “Parsel Parsel Eylemişler”, “Ben Yoruldum Hayat” gibi sevilen türküleri seslendirdi. Dinledikleri türkülerle duygusal anlar da yaşayan mahkûmlar, Ölürüm Türkiyem” türküsünde Öztürk’e eşlik ederek hep bir ağızdan söylediler. Programın sonunda Öztürk, kendi bestesi olan “Bu Vatan Bizim” adlı eserini seslendirerek konserini noktaladı.

Diğer Haberler