Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ocak 2016

ABONE OL

Mahkûmlar Da Kapak Topladı

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve kader mahkûmları, Esenler Belediyesi'nin kapak toplama kampanyası kapsamında topladıkları 185 kilo plastik kapak karşılığında bir adet tekerlekli sandalye temin ettiler.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve kader mahkûmları, Esenler Belediyesi’nin kapak toplama kampanyası kapsamında topladıkları 185 kilo plastik kapak karşılığında bir adet tekerlekli sandalye temin ettiler.

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün ulusal bir kampanyaya dönüşen ‘Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel’ sloganıyla yürüttüğü kapak toplama kampanyası 2016 yılında da kesintisiz devam ediyor. Türkiye’nin her yerinden binlerce kişinin ve çok sayıda kurumun katıldığı kampanyaya bu kez de Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve kader mahkûmları, topladıkları 185 kilo plastik kapakla destek verdi. Cezaevi kampüsündeki tüm birimlerde kullanılan pet şişe ve damacana kapaklarını bir bir toplayarak, cezaevi hizmetinde kullanılmak üzere bir adet tekerlekli sandalye temin ettiler.

26 ADET AKÜLÜ SANDALYEYE ULAŞILDI

Kampanyada bugüne kadar 411 ton plastik kapak toplanarak 26 adet akülü ve 2 bin 515 adet manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kampanyaya plastik kapak toplayan herkes katılabiliyor. Toplanan kapak miktarı 170 kilo olduğunda bir adet tekerlekli sandalye, ilgili kişi veya kuruma teslim ediliyor.

ALO KAPAK’I ARAYABİLİRSİNİZ

Kampanyaya katılarak kapak toplayan ve engellilere umut olmak isteyen Türkiye’nin her ilinden vatandaşlar, konuyla ilgili detaylı bilgi almak için “Alo Kapak Hattı” 0(212) 440 09 17 veya 440 00 73 (Dahili 7103) numaralı telefonları arayabilirler.

Diğer Haberler