Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Eylül 2011

ABONE OL

Macaristan’da Esenler esintisi

Esenler Belediyesi Halkoyunları ve Müzik Grubu, Macaristan’da düzenlenen Uluslar Arası Dans ve Müzik Festivali (International Dence and Music Festival)’nde Türkiyeyi başarıyla temsil etti.

Esenler Belediyesi Halkoyunları ve Müzik Grubu, Macaristan’da düzenlenen Uluslar Arası Dans ve Müzik Festivali (International Dence and Music Festival)’nde Türkiyeyi başarıyla temsil etti.

Esenler Belediyesi Halkoyunları ve Müzik Grubu,  Macaristan’ın Csongrad şehrinde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ”International Dance and Music Festival” ine katıldı.

Bu yıl altıncısı düzenlenen ve birçok ülkenin kendi ülkelerine özgü dansları ve müzik kültürlerini paylaşmak için katıldığı festivalde yüzlerce dansçı ve müzisyenle buluşan Esenler Belediyesi Halkoyunları ve Müzik Grubu, 35 kişilik ekibiyle beraber tüm dünyanın dikkatini çekti.  Kostümleri, enstrümanları ve gösterileriyle beraber başarılı bir performans da sergileyen Esenler Belediyesi Halkoyunları ve Müzik Grubu,  hem Esenler’i hem de ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etti. Festival çerçevesinde; Esenler Belediyesi Müzik grubu yaptığı gösterilerde, Türk Sanat Müziği’nden örnekler sunarken; Halkoyunları ekipleri de Kırklareli ve Silifke Yöresi, Aşık – Maşuk ve Kolbastı oyunlarını sergileyerek herkesin dikkatini çekti.

Esenler’e büyük ilgiTürkiye’yi Macaristan’da başarıyla temsil eden ekipler, Macar halkının yoğun ilgisiyle de karşılaştı. Gelen bir istek üzerine festivalin yapıldığı bölgede bulunan bir huzurevinde de  kısa bir gösteri gerçekleştiren ekipler, huzurevi sakinleri tarafından dakikalarca alkışlandı.

Festival Organizatörü Attila Kovacı Türkiye’yi temsilen festivale katılan Esenler Belediyesi Halk Oyunları ve Müzik Grubu’nun muhteşem bir performans sergilediğini belirterek, gösterilerin ve ekibin sıcak kanlılığının Csongrad halkını çok etkilediğini, bundan böyle Esenler Belediyesi’ni bu festivale her yıl davet edeceklerini söyledi.

 

Diğer Haberler