Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Mayıs 2013

ABONE OL

Lys Adaylarına Moral Gezisi

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için moral-motivasyon gezileri düzenliyor.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için moral-motivasyon gezileri düzenliyor. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün  “Tarihimizi Yerinde Görüyoruz” sloganıyla düzenlediği geziler devam ediyor. Çanakkale Şehitliği ve diğer “Kültür Gezileri”ne bir yenisi daha eklendi. Üniversite sınavı LYS’ye hazırlanan ilçedeki tüm lise son sınıf öğrencileri için de İstanbul gezisi programı düzenlendi. Üniversite adayı öğrencilerinin moral depolamaları ve sınav stresinden uzaklaşmaları için “Kültür Gezileri” düzenleyen Esenler Belediyesi,  5 bin lise son sınıf öğrencisini İstanbul’un eşsiz güzelliğiyle buluşturuyor.  BAŞKANDAN TAVSİYE: TURİST GİBİ GEZMEYİN

Esenler Belediye Başkanlığı önünden kaldırılan otobüslerle geziye katılan İbrahim Turhan Lisesi son sınıf öğrencilerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu uğurladı. Esenler’deki lise son sınıf öğrencilerine İstanbul’un tarihi, turistik ve kültürel yerlerini gezdireceklerini belirten Göksu,  “İnşallah öğrencilerimizin her biri de üniversiteyi kazanacak. Esenler’i oralarda temsil edecekler. İstedik ki İstanbul’un Ayasofya’sını, Sultan Ahmet’ini yerinde görsünler ve gelip arkadaşlarına anlatsınlar. Sizden isteğimiz gezerken bir turist gibi değil, bu milletin birer evladı olarak bu şehirde neler yaşanmış, atalarınız bu topraklara neler kazandırmış bunları idrak ederek gezin” dedi.

Belediye önünden otobüslerle hareket eden öğrenciler, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi gibi İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını gezdikten sonra, vapur turuyla da Boğaziçi’nin mavi sularında İstanbul’un güzelliklerine şahitlik ediyor. İstanbul’un eşsiz güzelliklerini gezen öğrenciler,  belediyeye ait otobüslerle Esenler’e geri dönüyor. Geziden son derece memnun kalan öğrenciler, “Bu gezi ile bir taşla iki kuş vurduk. Hem sınavın stresinden kurtulmuş olduk, hem de İstanbul’un güzelliklerini ve tarihi değerlerini görme imkânı bulduk. Geziyi düzenleyen belediyemize teşekkür ediyoruz” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getiriyorlar.

Diğer Haberler