Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Nisan 2021

ABONE OL

LİTROS SANAT’TAN RAMAZAN’A ÖZEL DOSYA

Türkiye’nin dijital kültür sanat gazetesi Litros Sanat; okurun karşısına Ramazan’a özel hazırlanan bir dosya ile çıktı. Sinemadan tiyatroya, söyleşiden müziğe kadar pek çok özel içerikle zenginleşen bu sayıya www.litrossanat.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Her sayıda farklı bir konuyu kapağa taşıyan Litros Sanat, bu sayısında on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i ele aldı. Türk tiyatrosunun duayen ismi Zihni Göktay, oyuncu ve yönetmen Melahat Abbasova ile oyuncu İpek Tuzcuoğlu’nun çocukluk yıllarındaki Ramazan anılarının yer aldığı dosya, okura “Nerede o Eski Ramazanlar!” dedirtiyor. Bu sayının bir diğer dosya konusu da her yıl farklı tartışmalara konu olan Oscar ödülleri. Dosya kapsamında sinema yazarları ve akademisyenlerin, bu yılın aday adayı filmi 7. Koğuştaki Mucize ile ilgili görüşlerine yer veriliyor.

 

‘SİNEMANIN ŞAİRİ’NİN SERÜVENİ

 

Litros Sanat’ın bu sayısında Türk sinemasının yaşayan en büyük ustalarından Mesut Uçakan’ın portresine yer veriliyor. Yazıda, son yarım asırlık sinema tarihimizin en özgün yönetmenlerinden biri olan Uçakan’ın beyazperdedeki yolculuğu gözler önüne seriliyor. Bu sayıda ayrıca yeni medya sanatçısı Refik Anadol’un son sergisi ‘Makine Hatıralar: Uzay’ ve sanata bakışını konu alan bir röportaj okurun ilgisine sunuluyor. Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ile Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri hakkında yapılmış bir röportaj da bilinmeyenlere ışık tutuyor.

 

Litros Sanat’ta Abdülbaki Kömür ‘Naylon Zamanlarda Ramazan’ı Yaşamak’, Gülper Refiğ ‘Yüce Fedai Tahir’ ve NaimeErkovan ‘Delilik Ülkesinde Bir Şair’ konulu köşe yazılarıyla okurla buluştu. PDF formatında indirilip okunabilen Litros Sanat, iki haftada bir okurlarıyla buluşuyor.

Diğer Haberler