Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Nisan 2021

ABONE OL

LİTROS SANAT’IN YENİ SAYISI ÇIKTI!

Türkiye’nin dijital kültür-sanat gazetesi Litros Sanat; röportajlar, haberler, köşe yazıları ve dosya konusuyla zenginleşen 6. sayısıyla okurun huzuruna çıktı.

Kültür- sanat yayıncılığına özgün bir bakış açısı kazandırmak amacıyla yola çıkan Litros Sanat, yeni sayısıyla okurla buluştu. Her hafta güncel bir dosya konusuyla okura dopdolu bir içerik sunan Litros Sanat, bu sayısında “Sanat bizim en büyük silahımız” başlığını kapağa taşıdı. Haberde, Dünya Kudüs Haftası’nda yaşanan İsrail zulmü gözler önüne serilerek tüm bunlara sessiz kalamayan Filistinli sanatçıların görüşlerine yer veriliyor.

 

DERMAN ÇİFTİNİN SANAT SERÜVENİ

 

Litros Sanat’ın bu sayısında klasik sanatlarımızın iki güzide muhafızı Prof. Dr. Uğur Derman ve Prof. Dr. Çiçek Derman’ın portresine yer veriliyor. Yazıda, Derman çiftinin 60 yıllık evlilik hayatları boyunca hayatlarının merkezine aldıkları sanat serüvenine ışık tutuluyor. Bu sayıda ayrıca oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ile yeni kitabı “Hanne” üzerine yapılmış bir söyleşi yer alıyor. Dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı dillerde Çanakkale türküsü seslendiren Bünyamin Aksungur ile yapılmış bir söyleşi ise Çanakkale türküsüne dair bilinmeyenleri ortaya çıkarıyor.

 

Gazetenin 6. sayısında “Ayak Üstü” köşesinin konuğu yapımcı-yönetmen Nazif Tunç oldu. “Yazmasam Deli Olacaktım” bağlığıyla verilen röportajda Tunç, kendisine yöneltilen sorulara samimi yanıtlar verdi. Gazetenin bu sayısında ayrıca dünyaca ünlü kemençe virtüözü Kayhan Kalhor’un sahne performansına dair bir yazı okurla buluşuyor.

 

Litros Sanat’ta Özcan Ünlü “Çölde Doğan Şiir” ve Güven Adıgüzel “Dublin’den İstanbul’a; Mangan Mangan!” başlığını taşıyan köşe yazılarını okurun ilgisine sunuyor.

 

PDF formatında litrossanat.com üzerinden indirilip okunabilen Litros Sanat, 2 haftada bir okurlarıyla buluşuyor.

Diğer Haberler