Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Mart 2021

ABONE OL

LİTROS SANAT YİNE DOPDOLU!

Türkiye’nin dijital kültür sanat gazetesi Litros Sanat; edebiyattan portreye, müzikten tiyatroya kadar özel dosya ve içeriklerle zenginleşen 4. sayısıyla okurlarını selamladı.

Kültür sanat yayıncılığına farklı bir boyut kazandıran Litros Sanat, yeni sayısıyla okurun karşısına çıktı. Haberler, köşe yazıları ve röportajların yer aldığı bu sayının dosya konusunda yerli ve milli müzik geleneğimiz ele alınarak “Türk müziği hak ettiği değeri alıyor mu?” sorusuna cevap arandı. Dosya kapsamında Prof. Dr. Gülper Refiğ, Mehmet Kemiksiz ve Özer Özel’in konuya ilişkin görüşlerine yer verildi.

 

KOÇYİĞİT’İN BAŞARI HİKÂYESİ

 

Litros Sanat’ın bu sayısında Türk sinemasının son yarım asrına damga vuran kadın oyuncularından Hülya Koçyiğit’in başarı hikâyesi ele alınıyor. Bu sayıda ayrıca toplumsal olaylara dikkat çekmek için gerçekleştirdiği performanslarla adından ettiren Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kavukçu söyleşisi yer alıyor. 4. sayıda usta müzehhibe Şeyma Çınar’ın, çeyrek asrını gözler önüne seren “Tezyin” isimli tezhip ve minyatür sergisi de okurun ilgisine sunuluyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın medeniyet tasavvurunun izlerini sürdüğü yeni kitabı “Açık Ufuk” ile ilgili bir analiz de gazetedeki yerini alıyor.

 

Litros Sanat’ta Haydar Şişman’ın “Bakma, Görme ve Kültürel Hegomanya” ve Doç. Dr. Bilen Işıktaş ise “Doğumunun 150. Yılında Tanburî Cemil Bey ve Sanat Felsefesi” yazılarıyla okurun karşısına çıktı.

 

PDF formatında litrossanat.com üzerinden indirilip okunabilen Litros Sanat, 2 haftada bir okurlarıyla buluşuyor.

Diğer Haberler