Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Şubat 2021

ABONE OL

LİTROS SANAT İKİNCİ SAYISIYLA YAYINDA!          

Türkiye’nin dijital kültür sanat gazetesi Litros Sanat, sinemadan edebiyata, tiyatrodan müziğe kadar pek çok zengin içeriğin yer aldığı ikinci sayısıyla okurla buluştu.

Esenler Belediyesi’nin kültür sanat alanındaki eksikliği doldurmak ve bu alana katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği Litros Sanat, okurlara yine renkli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Haberler, köşe yazıları ve röportajlarla zenginleşen bu sayının dosya haber konusunu ise salgın döneminde hayatımızda önemli bir yer edinen dijital platformlar oluşturuyor. “Dijital Fırsatı Kaçırmamalıyız” başlığıyla verilen haberde akademisyen, oyuncu, yazar ve dijital içerik güvenliği yöneticisinin sürece ilişkin görüşlerine yer veriliyor.

 

57 YILLIK TİYATRO SERÜVENİ İLE ZİHNİ GÖKTAY

 

Litros Sanat’ın bu sayısında usta sanatçı Zihni Göktay’ın 57 yıllık tiyatro serüveni ele alınıyor. 25 yıl boyunca “Lüküs Hayat” ile gönüllerde taht kuran sanatçının sanat hayatı boyunca yer aldığı projeler ve yaşadığı sıkıntılar gözler önüne seriliyor. Bu sayıda ayrıca yazar Cihan Aktaş’ın yeni eseri “Seattle Günlüğü” ile ilgili röportaj okurun ilgisine sunuluyor. 2. sayıda, Türkiye’nin seçkin santur virtüözlerinden Sedat Anar röportajı ve Sadık Yalsızuçanlar tarafından kaleme alınan Mehmet Akif Ersoy portresi ile daha birçok konu okurun ilgisine sunuluyor.

 

Litros Sanat’ta Aslıhan Özel,  İhsan Özgen’i konu alan “Renklere Yol Gösteren Nağmeler”; Şakir Kurtulmuş, gazete ile tanışma hikayesini konu alan “Gazete Neyimiz Olur?” ve Güven Adıgüzel ise Aşık Veysel’i konu alan “İki Kapılı Bir Han’da” yazısı ile okurun zihin dünyasına katkı sunuyor. PDF formatında litrossanat.com üzerinden indirilip okunabilen Litros Sanat, 2 haftada bir okurlarıyla buluşuyor.

Diğer Haberler