Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mart 2021

ABONE OL

LİTROS SANAT 5. SAYISIYLA YAYINDA!

Kültür sanat yayıncılığındaki boşluğu doldurmak amacıyla yola çıkan Litros Sanat, 5. sayısıyla okurla buluştu. Özel dosyalar, röportajlar, portreler ve dünyadan haberlerle zenginleşen bu sayı, okura yine renkli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Türkiye’nin dijital gazetesi Litros Sanat; yepyeni ve zengin içeriğe sahip 5. sayısıyla okuru selamladı. Her hafta farklı bir konuyu kapağına taşıyan gazetenin bu sayısında ‘Uzay Edebiyatı’ ele alınıyor. Dosya kapsamında son günlerin popüler konularından biri olan uzay alanındaki gelişmelerin edebiyat dünyamıza olan yansımaları ortaya konuyor. Bu kapsamda günümüz bilim kurgu edebiyatının önemli isimlerinden Sadık Yalsızuçanlar, Sadık Yemni, Doğukan İşler ve Onurhan Ersoy’un görüşlerine yer veriliyor. Gazetede, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden usta sanatçı Rasim Öztekin’in sanat hayatı da yer alıyor.

 

ANADOLU ROCK’ININ YAŞAYAN EFSANESİ

 

Litros Sanat’ın bu sayısında Anadolu rock müziğinin önemli temsilcilerinden biri olan Erkin Koray’ın portresine yer veriliyor. Yazıda Koray’ın müziğe başlama serüveni, yut içi ve yurt dışı konserleri ile albüm çalışmalarını gerçekleştirdiği döneme ışık tutuluyor. Bu sayıda ayrıca 2020 IPA Uluslararası Fotoğrafçılık Ödülleri’nde “InEpicentre of Covid 19” isimli fotoğraf serisiyle “Yılın Keşfi” ödülünün sahibi olan F. Dilek Uyar röportajına yer veriliyor. Röportajda, salgının başladığı günlerde hastanelerde fotoğraf çeken Uyar’ın deneyimleri gözler önüne seriliyor. Yunan şarkısı Eleni Vitali ilgili bir yazıda da bu sayıda okurun ilgisine sunuluyor.

 

AKDENİZ’DEN SAMİMİ YANITLAR

 

Bu sayıda ilk kez okurla buluşan “Ayak Üstü” köşesinin konuğu ise ünlü bağlama virtüözü Çetin Akdeniz oldu. Anadolu’nun eşsiz ezgilerini hem çalıp hem yorumlayan Akdeniz, kendisine yöneltilen sorulara samimi yanıtlar verdi. Gazetenin bu sayısında tarihin en mahrem ve gizemli yanlarından olan cellât mezarlarına dair bilinmeyenler gözler önüne seriliyor.

 

Litros Sanat’ta NaimeErkovan’ın kaleme aldığı “Sadece ve Sadece Sanat” ile Ercan Yılmaz’ın “Kendini Tanı” başlığıyla okurla buluşan köşe yazıları yer alıyor.

 

PDF formatında litrossanat.com üzerinden indirilip okunabilen Litros Sanat, 2 haftada bir okurlarıyla buluşuyor.

Diğer Haberler