Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Mart 2016

ABONE OL

Kütüphaneler Haftası Doludizgin!

Esenler Belediyesi, Kütüphaneler Haftası'nı düzenlediği bir dizi etkinlikle kutluyor.

Esenler Belediyesi, Kütüphaneler Haftası’nı düzenlediği bir dizi etkinlikle kutluyor.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, bu yıl 52’ncisi gerçekleştirilen Kütüphaneler Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor. 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenecek etkinliklerde her yaştan Esenlerli için kitaba ve okumaya dair çok sayıda program gerçekleştirilecek.

KÜTÜPHANELERDE HAZIRLANARAK KAZANDILAR

Kütüphaneler Haftası kapsamında ilk program, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde düzenlendi. 13 bin e-kitabın bulunduğu kütüphanede öğrencilere Kütüphaneler Haftası’nda Esenler Belediyesi’nin yapacağı etkinlikler aktarıldı. Dijital Kütüphane’yi anlatan tanıtım filmi gösterimiyle başlayan programda, “Üniversiteler zengin kütüphanelerdir” sözünden hareketle üniversiteye Esenler Belediyesi’nin kütüphanelerinde hazırlanarak kazanan gençlerin duygularını paylaştıkları videolar da yayınlandı.

EN ÇOK OKUYANLARA HEDİYE

Programa katılan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı, Esenler Belediyesi’nin kütüphanelerinde en çok kitabı okuyan üç kişiyi tebrik ettikten sonra hepsine birer “Kitap Okuyucu (Calibro)” hediye etti.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Kütüphaneler Haftası kapsamında düzenleyeceği etkinlikler ve tarihleri şöyle:

Yazar-Okur Buluşması (Söyleşi) – Yazar Tarık Tufan 29 Mart Salı Saat: 20.00 Dijital Kütüphane

Kitap Okuma Etkinliği 30 Mart Çarşamba Saat: 10.00-12.00 Esenler Yavuz Selim Halk Kütüphanesi

Masal Saati (Süt İkramı) 31 Mart Perşembe Saat: 20.00 Dijital Kütüphane

E-Kitap’ın Kullanımı ve Yaygınlaştırılması 1 Nisan Cuma Saat: 14.00 Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

İstanbul Kütüphaneleri (Söyleşi) – Mehmet Emin Gerger 2 Nisan Cumartesi Saat: 14.00 Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

Diğer Haberler