Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Temmuz 2012

ABONE OL

Kütük Ev Hizmete Hazır

Esenler Belediyesi’nin sosyal içerikli toplantıların yapılabileceği bir mekân olarak tasarladığı “Kütük Ev” kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Esenler Belediyesi’nin sosyal içerikli toplantıların yapılabileceği bir mekân olarak tasarladığı “Kütük Ev” kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Esenler’e dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek ve Esenler Kent Kimliğini oluşturmak amacıyla açılan Esenler Şehir Düşünce Merkezi’yle şehrin sorunlarına dair kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Esenler Belediyesi, sosyal içerikli toplantıların yapılabilmesi için de Kütük Ev projesini geliştirdi. Kütük ev projesiyle, ilçede yapılacak olan tüm sosyal içerikli toplantılara ev sahipliği yapacak bir mekân oluşturmayı hedefleyen Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu sayede ilçenin sosyal dokusuna da katkı sağlamayı amaçlıyor.

Giyimkent rekreasyon alanına yapılan ve 51metrekare kurulum alanına sahip Küçük Ev’in, belediyenin sosyal tesisi olarak da  hizmet vermesi planlanıyor. Mekânda,  ilçede düzenlenecek sosyal içerikli toplantıların yanı sıra belediyeye ait bazı toplantılarının da yapılması hedefleniyor. Ayrıca çalışma ofisi olarak da kullanılacak olan Kütük Ev’in ilçeye farklı ve taze bir soluk getireceğini söyleyen yetkililer,  “İlçede hayata geçirilen fiziki projelerin yanında sosyal ve kültürel projelerle de ilçe sakinlerinin hayatlarına bir renk daha katmayı hedefleyen belediyemiz,  bu anlamada her türlü çalışmayı yapıyor. Kütük ev de ilçemizin sosyal dokusuna önemli katkılar sağlayacak nezih bir mekân” diye konuşuyor.

Son üç yıldır fiziki projelerin yanı sıra hayata geçirilen sosyal projelerle de hükümet kabinesinden sanat, müzik ve medya dünyasından tanınan birçok ünlü isme kadar çok geniş yelpazede bir çok kişinin uğrak yeri olan Esenler’de  konukları daha iyi ağırlamak ve ayrıca ilçede düzenlenecek sosyal içerikli toplantıların  daha uygun mekânlarda yapılmasını sağlamak amacıyla Kütük Ev gibi  yeni ve nezih mekânlar kurulmaya devam edecek.

 

 

 

Diğer Haberler