Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Nisan 2012

ABONE OL

Kutlu Doğum’a Coşkulu Kutlama

Esenler Belediyesi, İlim, Kültür ve Rahmet (İKRA) Derneği ile ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği program büyük ilgi gördü.

Esenler Belediyesi, İlim, Kültür ve Rahmet (İKRA) Derneği ile ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği program büyük ilgi gördü.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşriflerinin 1441. Yıl dönümü,  Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Esenler’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Hakkı Başar Spor Kompleksi’nde gerçekleşen programa Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, İKRA Derneği Başkanı Mehmet Çelik, Esenler Belediye Meclisi Başkan Vekili Birol Hacıoğlu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, İKRA Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa büyük bir ilgi gösteren vatandaşlar, salonu hınca hınç doldurdu.  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılışında konuşan İKRA Derneği Başkanı Mehmet Çelik,  ilimin önemine dikkat çekerek, “En doğruyu, en güzeli arıyorsa insan, bunun yolu ilimden geçer” dedi. Allah’ın insanlara bilmediklerini öğretmek için Peygamber efendimizi gönderdiğini belirten Çelik, bilgisizliğin ortadan kalkması için okumanın önemini vurguladı.

Tüm Müslümanların Cennet’e doğru koşmayı hedef seçtiklerini ifade eden Çelik, “Bu kutlu koşumuzda hepimiz birlikte olmalı. Beraberce okuyarak kaliteli bilinçli müslüman olmalıyız” dedi. Çelik, konuşmasını programı İKRA Derneği ile birlikte düzenleyen Esenler Belediyesi’ne teşekkür ederek tamamladı.

ÇETİNKAYA: İKRA DERNEĞİ HALK AKADEMİSİ GİBİ

Çelik’in ardından kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı Yardımcısı Ömer Çetinkaya İKRA Derneği’nin bir halk akademisi gibi çalıştığını söyleyerek, “İKRA Derneğinin belli bir meslek, belli bir eğitim anlayışı yok. Toplumun her kesiminden insanı eğitme ve bilgilendirme çalışması yapıyor” dedi. Çetinkaya’nın ardından konuşan Yazar Mahmut Toptaş da dünyanın her yerindeki müslümanların birbirleriyle kardeş olduklarını vurguladı. Toptaş, “Kendi kardeşinizi nasıl seviyor ve koruyorsanız aynı şekilde dünyanın her tarafındaki Müslümanları da seveceksiniz” diye konuştu.Yapılan konuşmaların ardından program, Veysel Çelikdemir’in Kum Sanatı gösterisi ve Mustafa Özcan Güneşdoğdu’nun verdiği konserin ardından okunan dualarla sona erdi.

Diğer Haberler