Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ocak 2012

ABONE OL

Kurayla iş sahibi oldular

Piyango bu kez işsizlere vurdu. Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) aracılığıyla İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında gerçekleşen kura çekilişinde ismi çıkan ilk 100 kişi işe yerleştirildi.

Piyango bu kez işsizlere vurdu. Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) aracılığıyla İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında gerçekleşen kura çekilişinde ismi çıkan ilk 100 kişi işe yerleştirildi.

İşverenle iş arayanları buluşturarak bugüne kadar binlerce işsize umut olan Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) Toplum Yararına Çalışma Programı sayesinde toplam 100 kişiyi işe yerleştirdi.İŞKUR’un başlattığı proje kapsamında Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde istihdam edilecek işçiler için kura çekimi noter huzurunda Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı. ESKAM sorumlusu Aziz Kekeç, İŞKUR Bayrampaşa Şubesi’nden Kemal Yıldız, Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Mühendis Yener Topuz ve Noter yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen programda,  iş arayan vatandaşlar salonu tıklım tıklım doldurdu.

Kimisi çığlık attı, kimisi gözyaşı döktü

İş arayan vatandaşları önceden tespit ederek tüm iş başvurularını kayıt altına alan ESKAM’ın önceden yaptığı duyuruyu dikkate alan vatandaş kura çekilişini heyecanla bekledi. Kura çekilişi ise; iş için yapılan başvuranların kayıt altına alınmasının ardından yapıldı. Çok sayıda kişinin heyecanlı ve meraklı bekleyişinin ardından başvuran 500 kişi arasından kura çekimi yapılarak 100 asıl 25 yedek kişi seçildi. Adeta tüm nefeslerin tutulduğu kurada, vatandaşların birbirinden farklı hal ve davranışları ortama renk kattı.  Kurada isminin çıkmasını isteyen vatandaşların kimisinin dua ettiği; kimisinin de tırnaklarını yediği gözlendi. Kurada adı çıkan vatandaşların attıkları sevinç çığlıkları herkesin yüzünü tebessüm ettirirken; kura ile elenen vatandaşların yaşadıkları üzüntü ise; herkesi büyük bir hüzne boğdu.

Park ve Bahçeler’de görev yapacaklarKura çekiminin ardından konuşma yapan ESKAM sorumlusu Aziz Kekeç, kura ile seçilen ilk 100 kişinin Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevlendirilmek suretiyle istihdam edileceklerini söyledi. Kekeç’in ardından konuşan İŞKUR Bayrampaşa Şubesi’nden Kemal Yıldız da Toplum Yararı Çalışma Programı hakkında bilgi vererek, kura çekilişinde belirlenen ilk 100 kişi arasından çeşitli nedenlerle eksilen biri olursa kurada çekilen 25 yedek işçi arasından boşluğu kapacaklarını söyledi. İşe yerleştirilecek işçilerin yapacakları görevler hakkında bilgi veren Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Mühendis Yener Topuz da; kura ile belirlenen 100 kişinin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde, mıntıka  temizliği, ağaç ve çiçek dikimi, park ve bahçelerin bakımı vs.. işlerle görevlendirileceğini belirtti.

Diğer Haberler