Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Mart 2017

ABONE OL

Kurabiyeci Annelere Sertifika

ESAYDAM'da düzenlenen kurabiye kursunda renk renk, çeşit çeşit kurabiyeler yapan hünerli eller sertifikalarına kavuştu.

ESAYDAM’da düzenlenen kurabiye kursunda renk renk, çeşit çeşit kurabiyeler yapan hünerli eller sertifikalarına kavuştu.

Esenler Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nde (ESAYDAM) düzenlenen kursta kurabiye yapımının inceliklerini öğrenen kadınlar, sertifikalarını aldılar. Yaptıkları birbirinden renkli ve lezzetli kurabiyelerin ardından 130 kadın, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sertifika töreninde sertifikalarına kavuştu.

GAZZE’YE, KİMSESİZLERE, YAŞLILARA GÖNDERDİLER

Yaklaşık bir yıl süren ve Usta Öğretici Burcu Yavuz tarafından verilen eğitimlerle kadınlar, yaptıkları kurabiyeleri Gazze’deki çocuklara, huzurevi yaşlılarına, Esenler’deki çocuklara ve kimsesizlere de gönderdiler. Çok sayıda gazeteci, yazar ve sanatçı da, kursiyer annelerle birlikte kolları sıvayarak kurabiyeler yaptılar. Kurabiye kursu sadece annelere yönelik değildi. Çocuklar da, minik elleriyle hünerlerini sergileyerek anneleriyle birlikte renk renk ve çeşit çeşit kurabiyeler yaptılar.

BUGÜNE KADAR 600 KADIN EĞİTİM ALDI

ESAYDAM’ın kurabiye kursunda bugüne kadar 600 kadın eğitim aldı ve sertifika almaya hak kazandı. Çoğunluğu ev hanımlarından oluşan kursiyerler, yapıp sattıkları kurabiyelerle ev ekonomilerine de katkıda bulunuyorlar.

SADECE HOBİ DEĞİL KAZANÇ DA OLDU

Sertifika töreninde bir konuşma yapan ESAYDAM Sorumlusu Meryem İnat, kurabiye kursunun sadece hobi değil bir geçim kaynağı da olduğunu belirterek, “Kurabiye kursunda çok sayıda kadın, gerek sosyal medya üzerinden gerek eşinden dostundan aldıkları siparişlerle bir kazanç elde ettiler. Kadınların özgüvenleri ve ev ekonomilerine katkıları açısından bu kurs çok faydalı oldu. Kurabiye yapmak bazıları için başta hobi bile olsa daha sonraları bunu meslek hâline getirdiler” diye konuştu. Meryem İnat, konuşmasının ardından kadınlara sertifikalarını verdi.

Diğer Haberler