Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ekim 2011

ABONE OL

Kulüplere malzeme yardımı

Esenler’deki Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi dağıtım töreninde konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, “Sizlerden isteğimiz; centilmen bir şekilde mücadele edip Esenler’i en iyi şekilde temsil etmeniz. Biz, sporun kardeşliği temsil etmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Esenler’deki Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi dağıtım töreninde konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, “Sizlerden isteğimiz; centilmen bir şekilde mücadele edip Esenler’i en iyi şekilde temsil etmeniz. Biz, sporun kardeşliği temsil etmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Esenler Belediyesi,  ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine yaklaşık 75 bin lira değerindeki toplam 4 bin 335 adet spor malzemesi dağıttı. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde spor malzemelerinin dağıtımı için düzenlenen törene; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Spor Kompleksi Müdürü Ömer Keser, ilçedeki amatör spor kulüp başkan, yönetici ve sporcuları  katıldı.  Her bir spor kulübünün kendilerini temsil etmek için standlar kurduğu tören alanında, törene katılan genç sporcular da sevinç çığlıkları atarak kulüplerine destek verdiler.

Törende ilk konuşmayı yapan Esenler Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Osman Keşkekçi, her yıl amatör kulüplere spor malzemesi desteğinde bulunan Esenler Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Mutluluğumuz sonsuz” dedi. Esenler’deki amatör spor kulüplerindeki sporcuların başarısına dikkat çeken Keşkekçi, “Esenler’deki gençliğin başarısı ortada. Gönül ister ki daha fazla spor tesisi imkânımız olsun” diye konuştu.

Yardımlara devam edeceğiz

Keşkekçi’nin ardından konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Esenler Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine ve sporcularına imkânlar çerçevesinde yardım ettiklerini belirterek, “Bununla gurur duyuyoruz.  İmkânlar nispetinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu yıl olduğu gibi amatör spor kulüplerine spor malzemesi yardımları yapmaya devam edeceğiz” dedi. Esenler’de yaşayan nüfusun büyük bir kısmının gençlerden oluştuğuna dikkat çeken Oğuz Türk, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun göreve geldiği günden bu yana gençlere yönelik bir çok projeyi hayata geçirdiğini ve bu projeler kapsamında Esenler’de toplam 7 adet Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (ESGEV)’ni hizmete soktuklarını söyledi. Esenler’de spor altyapısının ciddi anlamda eksik olduğunu vurgulayan Oğuz Türk,  altyapının tamamlanması için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirtti. Toplam 16 branşta hizmet veren Esenler Belediyesi Spor Kompleksi ile ilgili hayata geçecek olan yeni projeleri de müjdeleyen Oğuz Türk, Spor Kompleksi’nin yanındaki sahanın yıkılıp içerisinde futbol sahası, buz pateni ve amatör spor kulüplerinin tahsis edilecek bir alanın da bulunacağı büyük bir kompleksi yapacaklarını söyledi.

4 bin 355 adet spor malzemesi

“Spor Kulüplerini eğitim yuvası olarak görüyoruz” diyen Orhan Oğuz Türk, “Kulüplerimiz gençlere sportif kabiliyetin yanı sıra sevgi, saygı, disiplin, hoşgörü, ahlak gibi değerleri de öğrettiğine ve gençlerimizi fiziksel ve ruhsal bir eğitimden geçirdiğine inanıyoruz” dedi. Amatör spor kulüplerini her zaman desteklediklerini vurgulayan O. Oğuz Türk, geçen yıl kulüplerin İstanbul dışındaki karşılaşmalarının masrafları için toplam 50 bin liralık katkıda bulunduklarını söyledi. Esenler’de toplam 10 spor kulübünün bulunduğunu hatırlatan Türk, bu yıl amatör spor kulüplerine 22 kalemde yaklaşık 75 bin lira değerinde toplam 4 bin 335 spor dağıttıklarını belirterek, konuşmasını şöyle devam etti:  “Sizlerden isteğimiz; Esenler’i centilmen bir şekilde mücadele edip en iyi şekilde temsil etmeniz. Biz, sporun kardeşliği temsil etmesi gerektiğini düşünüyoruz.” O. Oğuz Türk, konuşmasının ardından amatör spor kulüplerine tek tek spor malzemelerini dağıtarak, her bir spor kulübünün sporcularıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Diğer Haberler