Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Temmuz 2014

ABONE OL

Kotku Celâlden Çıkmış Bir Cemâldi

Esenler'de İslâm âlimi Mehmed Zahid Kotku'yu anlatan Dr. Necdet Yılmaz, "O, celâl içinden çıkmış bir cemâldi" dedi.

Esenler’de İslâm âlimi Mehmed Zahid Kotku‘yu anlatan Dr. Necdet Yılmaz, “O, celâl içinden çıkmış bir cemâldi” dedi.

İslâm âlimi Mehmed Zahid Kotku, “Anadolu’yu Mayalayanlar” programı kapsamında Esenler’de anıldı. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği programda İslam alimi Zahid Kotku’yu, Dr. Necdet Yılmaz anlattı. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Polat ve Ömer Çetinkaya, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CELÂL İÇİNDEN ÇIKTI

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İslam alimi Mehmed Zahid Kotku’nun hayatını anlatan sinevizyon gösterimiyle devam etti. “O, celâl içinden çıkmış bir cemâldi” diyerek söze başlayan Yılmaz, “Mehmed Zahid Kotku, Ayasofya, Beyazıt, Fatih Camii ve medreselerinde hafızlığını tamamlamıştır” dedi. Kotku’nun islami ilimler ile ilgili önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Yılmaz, “O öğrencilerine insanların Allah’tan başka kimseye kul olmamaları gerektiğini öğretmiştir” diye konuştu.

İLKLERE VESİLE OLDU

Kotku’nun yerli sermaye için çok çabaladığını belirten Yılmaz, “O Türkiye’de ilk defa yerli motor ve yerli araba üretilmesine vesile oldu” dedi. Kotku’nun örnek yaşamından ve ahlâkından söz eden Yılmaz, konuşmasının sonunda, “O, Kur’an ve sünneti hayatımıza odaklamamız gerektiğini söyleyen bir insan” dedi.

Programın sonunda sanatçı Alper de, söylediği ilahi ve şarkılarla Esenlerlilere duygu dolu anlar yaşattı.

Diğer Haberler