Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ocak 2014

ABONE OL

Konsolos Eşlerine Esenler’i Anlattı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul'da görev yapan 9 konsolos eşini Esenler Belediyesi İkinci Bahar Kıraathanesi'nde ağırladı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul’da görev yapan 10 konsolos eşini Esenler Belediyesi İkinci Bahar Kıraathanesi’nde ağırladı.

AK Parti Esenler Kadın Kolları, İstanbul’da görev yapan Fas, Belçika, Cezayir, Slovakya, Kanada, Hindistan, Malta, Komoros, İrlanda ve Macaristan Konsoloslarının eşlerini Esenler’de ağırladı. Sabah kahvaltıyla başlayan programlar, Esenler Belediyesi İkinci Bahar Kıraathanesi’nde devam etti. AK Parti İstanbul Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanlığı tarafından İstanbul’da görev yapan konsolos eşlerine yönelik düzenlediği ziyaretler ile hanımefendiler, Esenler’i yakından tanıdı. İkinci Bahar Kıraathanesi’nde düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Zeynep Jane Louise Kandur ve AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat katıldı.

YARDIM VE İSTİHDAM EDİYORUZ

Esenler’in, İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “İstanbul’un en genç nüfusa sahip ve doğurganlık oranı en yüksek ilçesiyiz. İstanbul’da hane başına düşen nüfus 3.2 iken, Esenler’de bu rakam 5.2. Böyle bir ilçede hizmet etmeye çalışıyoruz. Sosyal projeler konusunda Belediyemiz, çeşitli ödüller aldı. 500 bin nüfuslu Esenler’de, ‘Ben açım’ ya da ‘İşsizim’ diyen birisini bulamazsınız. 4 yılda yaklaşık 10 bin kişiyi işe yerleştirdik. Hayata dair insanların ne beklentisi varsa bunu Esenler’de karşılamaya çalışıyoruz. Her yoksul için özel EDİM kartımız var. EDİM Kart ile yoksullar markete gelip hiçbir ücret ödemeden ihtiyaçlarını karşılayabilir. Kart verdiğimiz yoksullara da bir yandan iş bularak, onları işe yerleştiriyoruz. Bir yandan yoksullarımıza yardım, diğer yandan da istihdam ediyoruz” diye konuştu.

İKİNCİ BAHAR’I ANLATTI

İkinci Bahar Kıraathanesi’nde 60 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz çay ve kahve içebildiklerini ifade den Başkan Göksu, “Yaşlılarımız burada ücretsiz olarak muayene, tıraş ve kütüphane hizmetlerinden faydalanabiliyorlar. Buraya gelmek isteyenleri ücretsiz olarak biz getirip götürüyoruz. Çocukları tarafından terk edilen yaşlılarımız var. Biz onlara da kendi anne-babamıza gösterdiğimiz ihtimamı gösteriyoruz. Bulaşıklarını, çamaşırlarını yıkayıp onların evine sohbet etmeye gidiyoruz. Ayrıca her yaşlımızın evine de acil yardım butonu kurduk. Butona basarak acil durumlarda yardım alabiliyorlar. Esenler AK Parti’nin en çok oy olan ilçelerinde bir tanesi. İnşallah 75 gün sonra yapılacak seçimde İstanbul’un en yüksek oy alan ilçesi olacak” şeklinde konuştu.

Esenler Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sosyal projeleri çok beğendiğini belirten konsolos eşleri, Başkan Göksu’ya sorular sorarak bilgi aldı. İkinci Bahar Kıraathanesi’ni gezen konsolos eşleri, Göksu’yla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Esenler’den ayrıldılar.

Diğer Haberler