Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Kasım 2017

ABONE OL

Konserinde Naim Süleymanoğlu’nu Andı

Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat, Esenler'de verdiği konserde, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nu andı.

Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat, Esenler’de verdiği konserde, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterciNaim Süleymanoğlu’nu andı.

Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Karadeniz müziğinin önde gelen isimlerinden Hülya Polat, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde konser verdi.

TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERDİ

Konserin açılışını “Haram Olasan” isimli türküyle yapan Hülya Polat, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterciNaim Süleymanoğlu’nu sahnede andı. Polat, “Yıllar önce küçük bir adam tanıdık o kadar güçlüydü ki, O’nun sayesinde ülke olarak bir sürü altın madalya kazandık. O bizlere ve dünyaya Türk’ün gücünü gösterdi. Naim Süleymanoğlu’nu koca yüreği ile tanıdık ama aramızdan ayrıldı. Şimdi bizim yapmamız gereken ona bol bol dua etmektir. Biz de girişimizi O’na ithafen duygusal bir şarkıyla yaptık, O’nu çok özleyeceğiz” diye konuştu.

HÜLYA POLAT İLE KARADENİZ RÜZGÂRLARI

“Yüreğim”, “Ben Niye Evleneyim”, “Yık Kendini Bu Yana”, “Gaybana” gibi sevilen Karadeniz türkülerini seslendiren Hülya Polat, güzel sesiyle sevenlerine keyifli bir gece yaşattı. Esenlerliler de türkülere hep bir ağızdan eşlik edip horon teperek gönüllerince eğlendiler.

Diğer Haberler