Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ocak 2015

ABONE OL

Komutanlar Da Sanatla İlgilenmeli

"Usta - Çırak Buluşmaları" programında konuşan Hattat Fuat Başar, " Bir ordu komutanı bile sanatla ilgilenmelidir. Savaşta nerede eksik var, sanatla ilgilenirse bunu çok rahat görebilir" dedi.

“Usta – Çırak Buluşmaları” programında konuşan Hattat Fuat Başar, ” Bir ordu komutanı bile sanatla ilgilenmelidir. Savaşta nerede eksik var, sanatla ilgilenirse bunu çok rahat görebilir” dedi.

Hattat Fuat Başar, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Usta – Çırak Buluşmaları” programı kapsamında Esenlerli hattat öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Başar konuşmasına, “Sanatla ilgilenen insan daha estetik görüşlü oluyor” diyerek başladı.

ALLAH GÜZELİ SEVER

Sanatla buluşan insanların görüşleri ve kararlarının da isabetli olacağını belirten Hattat Fuat Başar, “İmkânım olsa herkesi sanat eğitiminden geçirmek isterim. Bir ordu komutanı bile sanatla ilgilenmelidir. Savaşta nerede eksik var, sanatla ilgilenirse bunu çok rahat görebilir. Sanatın ruhu bize bunu öğretiyor. Bir tabloya baktığımızda (Ebru) boyanın tonunda bir ahenksizlik mi var, yoğunluk ya da boşluk mu var, bunları gören bir kişi günlük hayatında da, işinde de eksiklikleri görebilir. Sanat hayatımızın temellerinden bir tanesi. Cenab-ı Allah’ın zerreden göğe kadar yarattığı her şeyde bir ahenk var. Allah güzeldir, güzel olanı sever” diye konuştu.

Başar konuşmasının ardından hat öğrencilerinin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler