Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Haziran 2013

ABONE OL

Komşudan Dev Konser

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi, Esenlerli sanatçısı Turgay Başyayla, Eğitim Festivali’nin açılış gününde verdiği konserle Esenlerli komşularına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi, Esenlerli sanatçı Turgay Başyayla, Eğitim Festivali’nin açılış gününde verdiği konserle Esenlerli komşularına unutamayacakları bir gece yaşattı.Esenler Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Eğitim Festivali’nin açılış günü renkli görüntülere sahne oldu. Gün boyu öğrencilerin gösterilerini sergilediği festival, akşam da Türk Halk Müziği sanatçısı Turgay Başyayla’nın konseriyle devam etti. Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen konsere; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Belediye Meclis üyeleri, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.TÜRKÜ… HALAY… COŞKU…Esenler’deki öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık stres ve yorgunluğunu atmalarına yardımcı olmak ve okullar arası iletişim ve dayanışmayı geliştirmek gibi amaçlarla düzenlenen Eğitim Festivali’nin ilk gününde Esenlerli sanatçı Turgay Başyayla, komşularına bir konser verdi. “Kesik Çayır” türküsüyle konserine başlayan Başyayla, “6 yıldır Esenler’deyim. Komşularıma ilk defa konser verme şansı yakaladım” diyerek, yaşadığı ilçede konser vermekten duyduğu hazzı dile getirdi. Kendi albümünden ve Anadolu’nun dört bir yöresinden söylediği şarkı ve türkülerle Başyayla, Esenlerliler’i kısa bir Anadolu turuna çıkardı. Söylediği türkülerle meydanı dolduran vatandaşlara coşku dolu anlar yaşatan sanatçı, Esenler Meydanı’nda renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. KOMŞUMUZU AĞIRLAMAKTAN MUTLUYUZ

Konserde Esenlerliler ile bir araya gelerek kısa bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Cuma gününe kadar sürecek festivalde Esenlerli çocukları birbirinden farklı etkinliklerle buluşturacaklarını belirtti ve “İstiyoruz ki, başarılı çocuklarımızı Esenler halkı tanısın, çocuklarımızla Esenler halkı gurur duysun. Çocuklarımız da başarılı çocuklarımızı örnek alsınlar. Tabii ki bu arada Esenler’de insanımız, Esenler’de hanımefendiler, beyefendiler bu güzel meydanda hava alsınlar, teneffüs etinler, bu güzel meydanın tadını çıkarsınlar istiyoruz ” dedi. Esenler’de eğitim ve kültür sanat alanında yapılan çalışmalardan da kısaca bahseden Göksu, Esenler’i bu alanlarda daha ileri taşımak için çalıştıklarını belirtti.

Festivalin açılış konserine sanatçı Turgay Başyayla ile başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Göksu, “Bugün sanatçımız yani komşumuzla başladık. İnşallah komşumuzu bundan sonra Esenler’de daha fazla ağırlamak istiyoruz” dedi. Başyayla’ya programlarından birini Dörtyol Meydanı’nda yapmasını teklif eden Göksu, konuşmasının ardından sanatçıya “Esenler’in Tarihi” kitabını da hediye etti.Başyayla, hediye takdiminin ardından Anadolu’nun insanın içini kaynatan hareketli türkülerinden örnekler de seslendirdi. Dinleyenleri sahnenin önünde halay çekmeye davet eden sanatçı, Esenlerli komşularına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Diğer Haberler